93 hij destijds toch wel als vertegenwoordiger van den landsheer de rekening met de andere leden mede onderteekend hebben. Maar bovendien weten wij nu, uit de besproken oorkonde van omstreeks 1405, dat toen in het grafelijk dijkscollege, met den abt, den heer van Veere en een der twee burge meesters van Middelburg, als vierde commissaris zitting kreeg Claes van Borselen Aelbrechtszoon, die niet het ambt van rentmeester bekleedde. Het lijkt wel volkomen uitgesloten, dat ter afwisseling plotseling een willekeurige raad van den graaf in de plaats van den rentmeester tijdelijk lid zou zijn geworden van de plaatselijke Walchersche staten. Hierin hoorde hij zeker niet thuis, wèl in een college, door den graaf geschapen. BIJLAGE I. Graaf Willem V, hertog van Beieren, voorziet in de zorg voor de dijken van Walcheren. 1355 October 19. Hertoge Willem etc., want wi verstaen hebben, dat groot ghebrec is in onsen lande van Walcheren van wateringe ende van dijckaedzen, overmits dat die ambachtsheeren aldair ende dieghenen, die wij 't bevolen hebben te bedriven ende beleijden, niet eendragtich en zijn die ghemeene oirbaer ons landts voert te zetten, des wi ijmmer niet ghedoghen en willen, noch om niemants willen afterlaten noch anesien, soe hebben wi bevolen ende bevelen mit desen brieve onsen lieven ende ghetrouwen onsen bailju, borghemeijsters, scepenen ende raet van onser stede van Middelburch, dat si mit onsen watering graven ende dijcgraven ende mit anders denghenen, die him daertoe oirbaerlijc dunken, 't staen van onsen lande van Wal cheren nernstelijc oversien, sonder vertreck, ende na allen ghebreke, dat si daerin vinden van wateringen ende van dijckaedzen ende van anderen saken, des onse land aldaer niet omberen en mach, dat si daerin die meeste oirbaer voort- setten mitten minsten coste, alsoe dat onse lant voerschreven daermede wael bewaert ende versekert si, ende soewat onse

Archief | 1933 | | pagina 143