VIII een Zuid-Bevelandsche boerinnenhoed, geschonken door de familie Meijer te Middelburg. Verder heb ik gedacht goed te doen met het aankoopen van een nieuw Cadzandsch jak voor de pop op de nieuwe hoerenkamer en een meisjespakje uit Cadzand, bestaande uit bruin jurkje en neteldoeksch schortje, omdat dit niet meer wordt gedragen". De verzameling porselein en aardewerk is niet vermeerderd. Van de conservatrice der schilder ij en werd geen ver slag ontvangen. Als aanwinst valt te vermelden eene afbeelding van het pakhuis te Middelburg van den heer L. W. Agelink van Rentergem, aquarel door Jacob Beverland, 1816, geschonken door den heer J. L. Agelink van Rentergem te Middelburg (de houten gevel van het pakhuis is opgesteld in den tuin van het Genootschap). De conservatrice der munten en penningen bericht ,,De aanwinsten van munten en penningen zijn in 1932 niet talrijk geweest. Belangrijke stukken zijn niet verkregen, daar voor liepen de prijzen op openbare veilingen te hoog op. Zoo ging o.a. een exemplaar van den koperen penning van de Confrérie van St. Joris alhier, die een van de bestaande pen ningen afwijkende voorzijde vertoonde, voor 70,in handen van een verzamelaar over, die eenige maanden van te voren voor 1000.eigenaar was geworden van de gouden Zierik- zeesche noodmunt van 1575. Met ingenomenheid kan ik melden, dat een tweede exemplaar van dit zeldzame stuk zich in de verzameling van het genootschap bevindt. Goed ge conserveerde zeldzame munten en penningen behalen op ver- koopingen. ondanks den heerschenden crisistijd, nog steeds goede prijzen algemeen voorkomende stukken daarentegen, vooral die uit de 18e en 19e eeuw, zijn thans voor weinig geld te verkrijgen. Bijgevolg een geschikte gelegenheid om een

Archief | 1933 | | pagina 14