IX verzameling te gaan aanleggen, of de bestaande uit te breiden. Met plaatsruimte heb ik in de lange jaren van mijn conser vatorschap voortdurend te kampen gehad. Het zoude een nuttig werk blijken te zijn, indien eenige minder belangrijke rubrieken konden worden opgeruimd, of afzonderlijke stukken van geringe waarde daaruit gelicht om elders te worden bewaard. Daar echter plaatsruimte dringend noodzakelijk was geworden, zijn een aantal stukken in nieuwe onder de vitrines gemaakte laden geborgen. Het is steeds mijn streven geweest, zooveel mogelijk op Zeeuwen en op Zeeland betrekking hebbende stukken aan te koopen, daarbij echter de oude en hedendaagsche geschie denis van ons land niet vergetende, want de verzameling is niet tot onze eigen provincie beperkt, daar zij tal van munten en penningen uit onze andere provinciën en uit Europeesche en buiten-Europeesche rijken omvat, wat voor de talrijke be zoekers aan het museum toch wel van groot belang mag worden beschouwd. De afdeeling munten, van het Domburgsche strand afkom stig, blijkt nog steeds het neusje van den zalm te zijn, daar zij voortdurend de aandacht trekt van buitenlandsche geleer den. Merkwaardig is mede de verzameling binnen- en buiten landsche noodmunten, waaronder uiterst zeldzame exemplaren voorkomen, terwijl de collectie Zeeuwsche gildepenningen, die in de laatste jaren met belangrijke stukken is verrijkt, ook de moeite waard is om te worden bezien. Onder de 16e en 17e eeuwsche gedenkpenningen treft men exemplaren aan van onze meest beroemde stempelsnijders, die thans niet meer gemakkelijk zouden te verkrijgen zijn. De munten van de provincie Zeeland zijn niet volledig, maar toch meer dan voldoende door prachtige exemplaren vertegen woordigd. Men zou van de numismatische verzameling kun nen zeggen klein maar rein. Dankbaar erken ik bij mijn aftreden als conservatrice steeds de meest mogelijke hulp en medewerking van het Bestuur van het Zeeuwsch Genootschap te hebben ondervonden, dat mij menigmaal door het toekennen van een extra subsidie het

Archief | 1933 | | pagina 15