22 f behoorende, groot int geheele thien gemeten ende een half luttel min off meer, ende dit voor eenen tijt ende termijn van hondert jaeren ende eenen dach, omme binnen denzelven tijd ende op sijnen voors. pacht bij hem zijne erven ende nakomelingen ofte actie van hem hebbende, 't voors. polder ken te mogen houden ende gebruijcken ende heur meeste proffijt daermede te mogen doen, alst bij den pachtbrief' daeraff wesende breeder mach blijcken, welcke schorrekei gelegen is tusschen der havene van Middelburch ende der. dijck alsoemen van Middelburch gaet naer Arnemeijden, nijet verre van 't cruijce, staende op den voorschreven dijck, ende zijn twee perceelkens vast aeneen leggende, dewelcke van zoolangen tijde dat geen memorie van menschen en is ter contrarie, bezouten ende bevloeijt zijn geweest metten water, commende uijter voors. havene ende noch dagelijcq bevloeijen. Tes nu soo dat de voernoemde suppliant 't voors, schorre ken, overmits dat 't zelfde is vrij vroone ende vrij van alle schooten ende ongelden, emmers es zulcx gehouden geweest ook van zoolangen tijde, dat geen memorien van menschen en is ter contrarie, jegenwoordelijck tot zijnen perijckel geerne zouden doen bedijcken uijten zouten int verssche. Ende in teeken van dijen heeft sekere stuk dijcx aen d een eijnde doen beginnen nijetemin hij heeft verstaen, dat hij dat nijet en vermach. noch en behoort te doene zonder daerop te hebben onzen brieven van octrooij ende consente, in zulcke zaeken dienende. Omme dewelcke gemerckt de cleijnicheijt van de voors. polderken ende dat op de voors. thijen gemeten ende een halff scors hij suppliant te maken zal hebben hondert ende seven- tich roeden dijcx ende 't perijckel, daer hij hem inne stelt van weder te bevloeijen alst bedijckt wesen zal tenzij zekere groote costen ende reparatien, die hij zal jaerlijcx moeten doen totten onderhouden van den voors. dijck, hij ons zeer ootmoedelijck gebeden heeft, zoe eijscht dat wij de saecken voorschreven overgemerct ende hierop gehadt 't advijs, eerst van onzen lieven ende getrouwen die luijden van onse rekeninghe in Hollandt, die welcke deselve zaeke gecommuniceert hebben

Archief | 1933 | | pagina 72