23 met onsen rentmeester van Bewesterschelt in Zeelandt, ende daernae van de hooffden ende tresorier-generael, gecommit- teert op 't stuck van onsen domeijnen ende finantien, den voornoemden suppliant genegen wesende tot zijnen beede ende begeerte hebben geoctroijeert, geconsenteert ende ge- willekoert, octroijeeren, consenteeren ende willekoeren hem gevende verloff ende consent uijt onze sonderlinge gracie bij dezen, dat hij 't allen tijde alst hem goetduncken zal 't voors. schorreken ende polderken, groot thijen gemeten ende een halff, zal mogen vol bedijcken ende dat houden, hebben ende gebruijcken voor hem ende zijne erven ofte actie van hem hebbende den voors. tijt van hondert jaeren ende eenen dach geduijrende, zonder dat hij off zij gehouden werden eenich schot, bede ende thiende te betaelen, dewelcke wij daeraff bevrijt hebben ende bevrijen bij desen, gemerckt die groote dijckage ende die kleijnicheijt van de gemeten, als voor schreven is, behouden ende wel verstaende dat hij suppliant ende de voors. zijne erven ofte actie hebbende, gehouden zullen wesen te betaelen tonsen prouffijte, naedat deselve schorreken een jaer bedijckt zal wesen, in handen van onsen voors. rentmeester van Bewesterschelt in der tijt we sende een erffteijns van zes grooten vlaems van elcke gemete, dat in deselve polderken ende dijckage bij de breede bedijckt zal wesen, ende dit alle jaeren tot Sint-Jansdage decollatio off veertijen dagen daernaer op den verbeurte van der erve, behoudelijck oock dat hij, zijn erven off actie hebbende ge houden zullen wesen de dijck van 't voorschreven schorreken te repareeren ende onderhouden t' heuren eijgen costen. ende zonder die in eeniger manieren te brengen tot laste van der wateringe, daer dat inne gelegen is gonnende ende octroij- eerende voorts den voors, suppliant, dat bij gevalle 't voors. schorreken, alst bedijct wesen zal tot eenigen tijde weder- omme inne ginge, bevloeijde ofte bezoutte, dat alsdan hij suppliant, zijne voors. erffven ende nacomelingen 't zelffde wederomme ende van nijeuws zullen mogen doen bedijcken zonder dat henluijden van noode daeromme eenige nieuwe brieven van octroije van ons off onse nacomelingen te ver-

Archief | 1933 | | pagina 73