24 crijgen, behoudelijck, dat, aleer de voors. suppliant off zijne erfven ende nacomelingen zullen mogen gebruijcken van den inhoude ende beneficien van desen onsen octroije, zullen ge houden wesen dezelve onsen brieff te laten registreeren in onse kamer van de rekeninge voors. ten eijnde dat ons recht tebat daerinne bewaert mach werden. Ontbieden daeromme ende bevelen onsen lieven ende ge trouwen die stedehouder, president ende luijden van onsen raede ende rekeninge van Holland, voors. rentmeester van Be- westerschelt in Zeelandt, bailliu van Middelburch ende Erne- muijden ende allen anderen onsen justicieren ende officieren, wien dit aengaen zal mogen, heuren stedehouderen ende een ijegelijck van hen soe hem toebehooren zal, dat hij van deze onze gratie, octroij, oorloff ende consent in der vougen ende manieren ende onder de conditiën, vooren verclaert, doen laten ende gedoogen de voors. suppliant zijn voors. erffven ende nacomelingen rustelijck ende vredelijck genieten ende gebruij cken. zonder henluijden te doen noch te laten geschijen eenich hinder, letsel ofte moeijenisse ter contrarien. Want ons alzoo belieft. Des t' oorconde zoo hebben wij onsen zegel hieraen doen hangen. Gegeven in onsen stede van Bruijssel den tienden dag van Augusto int jaer ons heeren duijsend vijff hondert ende twintich. ende van onsen rijcken te weten van den Room- schen d'eerste ende van Castillie 't vijffste. Op de ploije stondt geschreven Bij den Coninck in sijnen Rade, die Grave van Hoochstraete, hooftmr., Jan Ruffault, Tresourier-generael van de finantien ende andere jegenwoor- dich, geteijckent Haneton. Opte rugge van deselve staet noch geschreven Thooft ende tresorier-generael van de domeinen ende finantien der K. M. van Roomen consen teeren alzooverre als in hen is dat 't inhouden int witte van desen volcommen ende volbracht zij gelijck in der vorme ende maniere als die K. Mt. dit wilt ende beveelt gedaen te zijn bij desen geschreven onder 't hantteijcken van de voors. hooft ende tresorier-generael den 27en dach Augusti anno 1520. Onderteijkent A. de la Laing, Ruffault. Ende opte ploije

Archief | 1933 | | pagina 74