29 De acte van deze overeenkomst luidde in zijn geheel als volgt1 „Roerende 't appointement tusschen de stadt ende Elijsbet Roels, beroerende de schorren, liggende in de oude haven. Alzoe tusschen ons Burgemeesters, Schepenen en Raiden der stede Middelburch in Zeelant van wegen derzelver stede ter eendre ende jonckvrouwe Elizabet, weduwe van Jan Heijndriksen Houck, ende hare weeskindt ter andere zijden, apparent waren te spruijten zeker questiën ende differenten ter cause van den eigendom van acht ende een half gemeten ende twintich roeden schor, gelegen in de oude haven aan de zuijtzijde, zoe es dat bij tusschenspreken van sommige notable persoonen de voirschreven questiën ende differenten gemiddelt zijn in dezer manieren, is te wetene, dat de voir schreven weduwe en haer weeskindt hebben ende proffijteren zullen van de voirnoemde stede over huerlieder pretens recht ende actie, die zijlieden zeggen te hebben in 't voirnoemde schor, de nombre van hondert Karolusguldens eens 2ende midts desen zal de voirschreven stede in vriën eij gendom behouden 't zelve schor, zonder eenigen last. Des zullen de voirschreven weduwe ende weeskint oick in eijgendom hebben een ander polderken, gelegen in de voirnoemde oude haven an de noirtzijde, groot negen ende een half gemeten ende dertich roeden, of dairomtrent, ge legen binnen dezen vier gemercken oost ende zuijt het water ofte canael van de oude haven, west de sluisvliet ende die sluijs, die ligt inde stede, noirt Arentdijck, te wetene het voir- 1Als voren, Oud Archief der stad Middelburg door Mr. J. H. de Stoppelaar, no. 1699. Verbanden, accoorden enz.. 14991563. 182. 2) Rekening der stad Middelburg 153839 f° 165 vo. „Betaald bij ordonnantie van de Wet jonckvrouwe Lijsbet Domusdochter, weduwe van Jan Hendriksen Houck, over zekere actie, die de voorschreven we duwe pretendeert te hebben in een goerssinge, gelegen over die zuijdzijde van die oude haven van der stad van Middelburg, groot omtrent 8 ge meten lands, breeder blijkende bij ordonnantie, die men hier overlevert, de somme van 16:13:4. 100,

Archief | 1933 | | pagina 79