30 schreven polderken ofte schorreken liggende in zijn begrijp van de voirnoemde sluijs zuijtoost ommegaende totten voir- noemden canale ofte watere toe, eijndende in noirtoosten an den Arendijck, dat men afgaet ofte afrijdt een wegeling, strec- kende noirt uijt, met alle zijnen barmen ende jaerlijcqe chijn- sen, costen ende lasten, dairop staende, zonder nochtans eenich recht ofte actie te moghen hebben ofte pretenderen en noch op den noirtdijck dairvan gelegen behouden ende welver- staende, dat dit polderken van negen ende een half gemeten ende dertich roeden ofte daerontrent, altijd subject zal bluven staende 't zeewater in aider manieren alst gedaen heeft voir 't stoppen van de voirschreven oude haven behoeft tot een spuije ofte andere noitzaicke in wekken zal de voirnoemde weduwe ofte haren erfgenamen ofte actie van haer hebbende het voirschreven polderken ofte schorreken mogen bedijcken, bebermen ofte verschen tot haren laste ende perijckel zonder de voirschreven stadts cost alle dingen zonder fraude, arch ofte list. Des t' oirconde hebben wij Burgemeesters, Schepenen ende Raeden, etc. Op den 18 Januarij 1500 ende achtendertich nair den stijl van Hollant. get Uit bovenstaande zien we dus, dat het bestuur der stad Middelburg een schorretje, dat zij aan de noordzijde van den waterloop in de Arne bezat, verruilde tegen een ander schor retje, aan de zuidzijde van dien waterloop gelegen, en wanneer men dan de grensomschrijving van eerstgenoemd poldertje of schorretje vergelijkt met het terrein en de grens teekent op de kaart, dan blijkt daaruit, dat het schorreken of polder ken" niet anders kan geweest zijn dan de gronden in de omgeving van de tegenwoordige hofstede Arnestein, tegen den noordelijken Arnedijk. De in bovenomschreven grens genoemde sluis, waardoor het polderwater van de ten noorden van de Arne gelegen gronden op de Arne werd geloosd, was gelegen bij de hof stede Wijdau. De sluisvliet de vaargeul in de Arne was de westelijke grens, terwijl de noordelijke grens omschreven

Archief | 1933 | | pagina 80