35 hoog geboomte, waarin een paar heeren wandelen. In den linkerhoek van het bosch schijnt een priëeltje te staan, waarin iemand gezeten is, terwijl een ander aan den ingang staat. Over den vijver heen ziet men een wei met vee. In het Rijks-Archief te Middelburg is van de hand van Mr. Verheije van Citters een nota over Arnestein en de opkomst daarvan in de Arne, d.d. 3 Novr. 1819, waaraan het volgende is ontleend 1 ,,In de rekening van de Statenpenningen, geheven van hui zen, landen, tienden, dijken en gorsettingen, leest men het volgende Adriaan Hendrik ten Haafs erven de Gemeene zaak, penningmeester, van 54 gem. 212 r., zoo dijk als aanwas van dien, gelegen aan de oude haven, te weten van Honings sterfhuis 40 gem. 87 r. van de stad Middelburg 14 gem. 125 r. Zamen 54 gem. 212 r. Thans toebehoorende aan de navolgende personen. Maria en Petronella Tak 16 gem. Mr. Jan Willem Schorer 16 gem. Mr. Leonard Constant van Sonsbeek 16 gem. Dezelfde 4 gem. Maria Suzanna en Maria Jacoba van Brussel 2 gem. 212 r. Zamen 54 gem. 212 r. Om deze 54 gem. 212 r. in het tegenwoordige terrein aldaar te vinden en aan te wijzen, zoo moet de oude rivier de Arnée verdeeld worden in le. de vóór Arné, tusschen de zoo te melden afgedamde kom en de zoutkeeten, waar de Arné zich in het Arnemuid- sche gat ontlastte, gelegen. 2e. De kom van de Arné of het eigenlijke Arnestein, lig gende tusschen den dijk van de Oostwatering noord, den dam in de voorarné oost, den dijk van de Zuidwatering zuid, en de zodra te melden achter Arné west. 1) Handschriften, portef. Middelburg, no. 6, Bestuur.

Archief | 1933 | | pagina 85