II f op den 15 Februari 1933, nam met algemeene stemmen dit voorstel aan, waarna mejuffrouw De Man de benoeming heeft aanvaard. Mejuffrouw R. M. Wichers Wierdsma verzocht in Janu ari 1933 ontslag als conservatrice van de schilderijen. Ook dit ontslag heeft het bestuur eervol en onder dankbetuiging ingewilligd. Mejuffrouw Wichers Wierdsma maakte zich ver dienstelijk door het opnieuw inrichten van de schilderijen- en muntenkamer, alsmede door het opmaken van een catalogus der schilderijen, die dringend noodig was geworden. De heer Van der Feen heeft het voorloopig beheer over het herbarium niet aanvaard. Voor vier andere afdeelingen, nl. de ethnografische voor werpen, de schilderijen, de munten en penningen en de his torische voorwerpen, vond het bestuur nieuwe conservatoren, nl. de heeren Dr. J. Dekker, J. H. Klarenbeek, Mr. G. W. A. de Veer en Dr. H. A. W. van der Vecht. Een bestuursvoorstel tot het verminderen van de contributie voor de leden, buiten Zeeland woonachtig, werd behandeld in de vergadering van directeuren en leden van 15 Februari 1933 en aangenomen in die van 8 Maart d.a.v. Het subsidie van de provincie Zeeland is met ingang van 1933 verlaagd met 10 De heer E. Berdenis van Berlekom bleek bij zijn overlijden f 5000,aan het genootschap te hebben gelegateerd. Dit be langrijke legaat is dankbaar aanvaard. Voorts verdient hier te worden vermeld een legaat van wijlen Ds. V. Loosjes te Amersfoort, bestaande uit een ge bonden exemplaar der gezangen van J. Bellamy, met opdracht ..Aan Francina Baane, van haren Bellamy", twee eigenhandig door Bellamy geschreven gedichten ,,Aan Fillis" en ,,De Naamen", eene penteekening, vermoedelijk voorstellend Fran cina Baane en geteekend door Bellamy, twee medaillon- portretten van Bellamy en één van Francina Baane, met eene afbeelding van de gedenkzuil met beider portretten, en een gedicht van W. A. Ockerse, een brief van Wolff en Deken aan A. Loosjes Pz., waarin ook wordt gehandeld over Fran-

Archief | 1933 | | pagina 8