43 In 1792 werd door de Thesauriers van Middelburg aan de Thesauriers van Arnemuiden 133 6 8 betaald voor het maken en onderhouden van een voetbrug over de oude haven of Arne, ingevolge het daarvan gemaakte en geteekende contract d.d. 4 October 1792 t). Omtrent dit contract vindt men in het Oud-Archief te Arnemuiden het volgende ,,Weth en Raad, gehouden den 28 Augustus 1792 2 Is door de heeren Thesauriers der stad Middelburg en de Thesauriers der stad Arnemuiden geapprobeert het navol gende contract om wederzijds te teekenen, luidt als volgt Wij ondergeteekenden. Thesauriers der stad Middelburg in Zeeland, als daartoe bij resolutie ten Rade dier stad in dato den 4 Augustus 1792 geauthoriseerd en daartoe bij Weth en Raad der stad Arnemuijden mede gequalificeerd de Heeren Thesauriers Maarten Adriaanse en Casper Visser op den 28 Augustus 1792 bekennen met den anderen over het na- gemelde brugge(tje) te zijn geconvenieerd in maniere na volgende Artikel 1. Dat door of vanwege de regeering van Arnemuijden zal worden gemaakt en gelegd aan de oude dijken van de oude haven of de Arne een brugge ter lengte van 124 voeten, be hoorlijk voorzien van leuningen, beginnende van de kruin van den eenen dijk en eindigende aan de kruin van den anderen dijk, voorts gemaakt van goede legdeelen, ondersteund door goede jukken ter lengte van 16 voeten boven laag water van den anderen staande, teneinde de suatie in de Arne niet te verhinderen. Artikel 2. Het maken en leggen van voorschreven brugge zal zijn geheel ten koste van Arnemuijden, die ook ten allen tijde zal moeten zorgen, dat het bruggetje in zoodanigen staat 1) C. de Waard, Inventaris, no. 481. Archief Arnemuiden, Rekening 1 Mei 1792—30 April 1793. 2) Oud-Archief Arnemuiden, Resolutiën van Wet en Raad, no. 29.

Archief | 1933 | | pagina 93