Ill cina Baane, met een artikel van Vincent Loosjes, ,,Ter honderdste verjaring van Bellamy's sterfdag", in Eigen Haard, 1886. Het bestuur ontving uitnoodigingen voor het bijwonen van eene herdenkingsplechtigheid ter eere van Carlo Borromeo in de Ambrosiaansche Bibliotheek te Milaan, den 7en Monu mentendag en eene vergadering der Nederlandsche Commissie voor geschiedkundige wetenschappen. Het deed zich ver tegenwoordigen door Mr. J. G. Veltman Fruin als vice- voorzitter en den secretaris bij de huldiging van den aftre denden Algemeenen Rijksarchivaris, Prof. Mr. R. Fruin, op den 7 Januari 1933 te 's-Gravenhage. Prof. Fruin schonk ter gelegenheid van zijn aftreden aan het genootschap de kost bare reproductie van den „Hortulus Animae" in twee deelen. Voorloopig werd eenige steun toegezegd aan de sociëteit Sint-Joris te Middelburg bij het in stand houden van den historischen gevel en het comité voor het redden van de musea Scheurleer te 's-Gravenhage ontving eene bijdrage voor een maal. Op eene aanvraag van de stichting ten behoeve van het Nederlands Cultuurhistories Instituut te Pretoria om publi caties te mogen ontvangen, is in beginsel gunstig beschikt, evenals op een verzoek van het Puppenmuseum te Neustadt bij Coburg, om twee poppen in Zeeuwsch costuum te steken, waarmede mejuffrouw P. van den Hoek zich welwillend heeft belast. Na den brand in het Natuurhistorisch Museum te Rotter dam op 1 Februari 1933 heeft het bestuur van het genootschap telegraphisch van zijn medevoelen doen blijken door het aan bieden van duplicaten. Het aanbod is vriendelijk aanvaard. Mr. J. Loeff te Lamonzie-Montastruc zond den jaargang 1832 van de .Gazette du Périgord", waarin allerlei bijzonder heden voorkwamen over het beleg van den Antwerpschen citadel. De bedoeling van den schenker was, dat uit dien jaargang een en ander zou worden gepubliceerd. Het bestuur vond den heer A. B. Neujean, kapitein der infanterie te Middelburg, bereid de zaak ter hand te nemen. Het artikel

Archief | 1933 | | pagina 9