77 voor hem zelf en zijn omgeving waren, en juist hierom is Mr. Pieter Boddaert's werk als een greep uit het volle leven van zijn tijd te beschouwen. Naast recepten voor verfteer en tegen de kinderpokjes, vinden wij een mededeeling over de vierlingen, geboren te Middelburg, en het aantal begrafenissen binnen Middelburg van 1726 tot 1735. Maar dit niet alleen, ook een minutieuse beschrijving van de buit van den Shah van Perzië op den Groot Mogol en van een Rhinoceros, welke te zien was op de markt te Middelburg over de Molstraat en welke „wel 3500 Pond zwaar" was, benevens een aanteekening over koetsen te Parijs, behoorden tot de interessenkring van Mr. Pieter Boddaert. Een evenement van beteekenis, zelfs voor onzen tijd, was het feit, dat op 5 September 1741 een neger te Middelburg predikte, die te Leiden gestudeerd had en later predikant werd te Elmina, terwijl op 12 Maart 1748 op de Groote Markt te Middelburg bij het graven van putten voor de pektonnen, die zouden worden ontstoken ter eere van de geboorte van den jongen prins van Oranje, den lateren Willem den Vijfde, een middeleeuwsche graftombe werd ontdekt. Hoe sterk moet de bekoring van het leven geweest zijn in Mr. Boddaert's tijd, toen dergelijke voorvallen van de grootste beteekenis werden geacht, in vergelijking met onzen tijd, waarin ons de meest wereldschokkende gebeurtenissen dage lijks pasklaar worden voorgezet in periodieken, welke wij gewoonlijk zonder er veel interesse voor te voelen, ter zijde leggen. Mr. Pieter Boddaert werd op 9 Juli 1694 te Middelburg geboren als zoon van Cornelis van den Helm Boddaert, president van het Hof van Vlaanderen, en Anna Maria Cau. Als eerste bekende uit zijn geslacht wordt genoemd een zekere Joris Boddaert, die omstreeks 1550 te Nieuwkerk in Vlaan deren geboren, ter wille van het geloof naar de Noordelijke Nederlanden uitweek, terwijl de grootvader van Mr. Pieter, geboren te Middelburg in 1620, kiesheer werd en later bewindhebber der Oost-Indische Compagnie.

Archief | 1933 | | pagina 127