V Het museum werd bezocht door 2589 betalende be zoekers, van wie 37 tegen verminderd tarief werden toe gelaten. De cijfers voor 1932 waren 2967 en 28. De conservator der Zelandia Illustrata zond het volgende verslag in ,,De bewerking van het tweede deel van den nieuwen catalogus werd voortgezet. Behandeld werden dit jaar de doozen VIVIII, waardoor het in den catalogus-Lantsheer- Nagtglas vermelde materiaal wat betreft Walcheren opnieuw is bewerkt. De aanwinsten waren weinig talrijk en niet zeer belangrijk. Aangekocht werden eenige portretten van Zeeuwsche per soonlijkheden uit den laatsten tijd, en een tweetal teekeningen van oude gebouwen in Zieriksee door H. Heuff. Van bijzonder gebruik der verzameling ter plaatse gewerd mij geen mededeeling een aantal afbeeldingen der Abdij werden geëxposeerd, met die het eigendom zijn dier instelling, op het Rijksarchief in Zeeland, toen de rijksarchivaris aldaar een tentoonstelling hierover inrichtte ter gelegenheid van het bezoek der Vereeniging van archivarissen in Nederland De nieuw opgetreden conservator van de geschied kundige voorwerpen en zeldzaamheden meldt het volgende ..De geheele verzameling heb ik nagegaan. Daarbij bleek mij, dat door gebrek aan ruimte de voorwerpen door het geheele gebouw verspreid zijn geworden, wat de overzichte lijkheid niet ten goede komt. Er is heel wat bij, dat eigenlijk niet geschikt is om te worden tentoongesteld. Mijn voornemen is de aanwinsten, verkregen na het verschijnen van den in ventaris uit het jaar 1890, gaandeweg te beschrijven en het voor het publiek waardelooze in een depot te vereenigen. Wellicht kan dan later een supplement op den catalogus worden gedrukt. Misschien ook blijkt het mij mogelijk te zijn van de geheele collectie een nieuwen systematischen catalogus op te stellen. Aanwinsten in het verslagjaar waren

Archief | 1934 | | pagina 11