VI eene antieke bril met zilveren montuur, geschonken door den heer P. Dorleijn te Middelburg eene photographische reproductie van het Album Amico- rum, afkomstig van Ds. Petrus Hondius, te Terneuzen, be waard ter Koninklijke bibliotheek te Brussel, aangekocht een scheepskanon, 15e eeuw, opgehaald uit de Wielingen vóór Cadzand, geschonken door Mr. J. Loeff te Lamonzie- Montastruc eene glazen flesch, vervormd door den brand te Paramaribo in 1820 een antiek lakcachet, geschonken door mejuffrouw Wisse- Louwerse te Domburg een koperen bus met familiewapen, geschonken door den heer G. D. van Oosten te Yerseke eene afbeelding van het wapen van Lijntgen Pietersdochter van Heel, 1623, gekleurd, op perkament, geschonken door de familie Doorenbos te Middelburg een steenen kogel, opgevischt vóór Cadzand op dezelfde plaats als het bovengenoemd scheepskanon, aangekocht door bemiddeling van den heer L. A. J. Bootsgezel te Breskens twee geweren en een revolver, geschonken door den heer J. F, Pieters te Middelburg een kepi, zooals die werd gedragen door onderofficieren van het leger in Ned. O.-Indië, 19031913, geschonken door den heer J. C. A. Keijzer te Middelburg een houten vrouwenbeeldje, gedeeltelijk verguld, poly chroom, geschonken door den heer C. "W. van Loo te Mid delburg 16 in lood gegoten modellen van het Middelburgsche wa pen. leeuwenkoppen enz., geschonken door mej. de Weduwe Izeboud-Akkerman te Middelburg". De conservator van de steenenkamer meldt „De vrienden dezer afdeeling verleenden ook de laatste twee jaren hunne gewaardeerde medewerking hunne namen en de aanwinsten uit zeer verschillende tijden, die wij aan hunne belangstelling en vrijgevigheid te danken hebben, wor-

Archief | 1934 | | pagina 12