102 f Paullus Merula heeft met keurige hand 2 inscripties ge leverd beide bladzijden beginnen met een grieksch gedicht de eerste bladzij (118) begint met een gedicht in den trimeter jambicus over 't geloof. Dan de spreuk Per angusta ad augusta. Waarop volgt de buitengewoon vleiende dedicatie Pietate, virtute, doctrina singulari iuveni Petro Hondio Flissingano hanc amicitiae, quae recens quidem inita, sed aeviternum, Deus faxit, duratura, symbolam L M D lubens meritoque dedicat] Paullus G F P N Merula Lugduni Batavorum. Ex A D Pridie EID. Novembris CIOIOXCIIX1) Lucret. lib IV de Rer. Nat. [vs 1061 sq.] Nam si abest, quod ames, praesto simulacra tarnen sunt Illius, et nomen dulce obvorsatur ad auris. [D.w.z. Is wie gij mint, ook niet daar, nochtans voor uw oogen zijn beelt'nis Zweeft en zijn lieflijke naam weerklinkt alomme in uw ooren.] Het tweede blad van Merula begint met een 6 regelig Grieksch gedicht in elegische maat over de moeilijkheden des levens 't klinkt volkomen klassiek op Christelijke geloofs opvatting wordt niet gezinspeeld. Dan volgt een lofgedicht op den dichter Hondius O te perpetuo Lauri viridantis honore Dignum, et Pieridum quem Chorus almus amet Omnia qui potis es docta aeternare Camoena, et Suaviloquo varios incinere ore modos, Laudo tuas Animi dotes, Geniumque liquore Perfusum miror obstupeoque sacro. 1Aan den in vroomheid, deugd en geleerdheid uitmuntenden jonge ling Petrus Hondius van Vlissingen heb ik dit zinnebeeld van een vriend schap, die wel is waar eerst kort geleden begonnen is, maar, zoo God het wil gehengen, eeuwiglijk zal voortduren, met luste en naar verdienste toegewijd Paullus Merula (zoon van G, kleinzoon van P). Leiden. In 'tjaar des Heeren 1598, 12 Nov.

Archief | 1934 | | pagina 176