XVI Toen er in den oorlog veel gebrek was aan brandstof, werden oude kranten te weeken gelegd in zout water. Wan neer ze genoeg doorweekt waren, werden ze in de papier- turfmaker tot vierkante z.g.n. turfjes geperst en een paar dagen op een zolder te drogen gelegd om met succes te worden gestookt. Geschenk van de dames De Man te Middelburg. Zes zilveren oorringen. In gebruik bij de boerenbevolking op Walcheren omstreeks 1870. Zij werden vooral door kinderen tegen oorontsteking enz. gedragen. Een teekenlap in lijst van 1862. Geschenken van den heer N. Schoolmeester te Middelburg. Een antieke groene parapluie. De z.g.n. familieparapluie, omdat er in vele families maar één exemplaar was, dat door ieder lid werd gebruikt. Geschenk van den heer C. W. van Loo te Middelburg. Een antieke Zeeuwsche keukenkachel van blauwe tegeltjes. Geschenk van mevrouw E. Lugt-Van der Mandere te Rotterdam. Een boerenhoed (tunoed), zooals die in Walcheren 1850 werd gedragen. Geschenk van den heer W. Flipse te Westkapelle. Geteekende beuk en grijnen rokje. Geschenk van mej. R. M. Wichers Wierdsma te Aagtekerke. Een mutsenplankje, zooals vroeger werd gebruikt om de mutsen te plooien een zelfde exemplaar was al in de ver zameling aanwezig. Geschenk van mejuffrouw M. van Benthem Jutting te Hilversum. 2 knipsels en een bidprentje. Het eene algemeen in vroeger tijd, n.l. een hart, waarin uitgeknipt ,,God zijt met ons". Er onder een zandlooper. Het 2e voorstellende 2 verschillende sjeezen, bespannen met een paard. Deze knipsels gaf men elkaar ten geschenke zooals in later tijd de albumblaadjes.

Archief | 1934 | | pagina 22