XXIII iederen zomer worden enkele zwervende exemplaren Noorde lijker tot in Engeland en Duitschland waargenomen. Hoe gaarne hadden wij dit prachtige dier levend in Zeeland ge zien. Nu het helaas geschoten was, hebben wij gemeend deze aanwinst in het belang der wetenschap te moeten aanvaarden en voor het museum te laten opzetten, maar liever hadden wij het levend gelaten, want in dit opzicht geldt Beter één vogel in de lucht dan tien in de hand De heer Jan G. Sloff te Bergen-op-Zoom, door bemiddeling van den heer Van der Feen om advies gevraagd, heeft het Zeeuwsch herbarium onderzocht en het volgende over de collectie medegedeeld: ,,A. De wetenschappelijke waarde van de verzameling bloemplanten is zeer zeker groot. Ik zag talrijke exemplaren van oudere Zeeuwsche floristen als A. Walraven (medicus te Nieuw en Sint Joosland), R. B. van den Bosch (medicus te Goes), van wie zeer veel materiaal aanwezig is in de verzameling van de Nederlandsche Botanische vereeniging, bewaard in het Rijksherbarium te Leiden. Ook van Mej. Ogterop (Uw vroegere conservatrice). Het lijkt me, dat de Middelburgsche ex. duplicaten zijn van de uitgebreider col lectie te Leiden. In Uw collectie bevinden zich echter ook veel planten van W. Blaas (tuinbaas te Koudekerke) en van S. Lako (leeraar te Wageningen), van welke personen de Ned. Bot. Ver. maar weinig materiaal bezit, verm. doubletten van de in Uw bezit overgegane planten. Dan merkte ik nog verschillende minder algemeene planten op, door niet als florist bekende menschen verzameld, die zeker van belang zijn als documentatie van het voorkomen der betreffende soorten in Zeeland. Ik moet dus vooropstellen de noodzake lijkheid dat al deze planten behoorlijk bewaard blijven. Welke de wetenschappelijke waarde is van de kleine ver zameling schimmels, mossen en korstmossen kan ik niet zoo direct beoordeelen, daar ik in veel mindere mate bekend ben met het van deze planten in de Nederlandsche verzamelingen voorhanden materiaal en ik me voor beoordeeling van de

Archief | 1934 | | pagina 29