XXV beteekenis van Uw herbarium. Dit zouden er drieërlei moeten zijn le. dient de determinatie van de aanwezige planten ge controleerd te worden. Zeker schuilen b.v. bij de grassen enkele fouten. Het verdient misschien ook aanbeveling de nomenclatuur en de rangschikking tegelijk wat meer volgens de thans gebruikelijke methode te stellen. 2e. dienen de aanwezige planten geïnventariseerd te wor den. Jammer genoeg is dit in 1902 en volgende jaren niet geschied bij het opmaken van den „Prodromus Florae Bata- vae" door Vuijck, die behalve de groote collectie der Ned. Bot. Ver. ook de meest belangrijke verspreide verzamelingen inventariseerde. De op te maken inventaris zou, op de schrijf machine in eenige ex. gemaakt, behalve in Uw eigen biblio theek ook in die van de Ned. Bot. Ver. geplaatst kunnen worden ter uitleening aan belangstellenden in de flora van Zeeland. Vermoedelijk zal er dan ook navraag komen van floristen, die herbarium-materiaal van bepaalde geslachten of families willen bestudeeren, om ook Uw materiaal daarin te mogen betrekken, waaraan natuurlijk gehoor dient gegeven te worden. 3e. zou de verzameling uitgebouwd dienen te worden tot een zuiver Zeeuwsche door, met terzijde stelling van de niet- Zeeuwsche planten, te trachten andere te verwerven wel uit Zeeland afkomstig. Persoonlijk ben ik gaarne bereid uit mijn eigen herbarium, dat bestemd is om later ingelijfd te worden in de verzameling van de Ned. Bot. Ver., de voorhanden doubletten af te staan van uit Zeeland afkomstige exemplaren. In dien geest zouden ook anderen opgewekt kunnen worden. D. Mogelijkheid tot verwezenlijking van dit alles. Wan neer Uw bestuur het niet bezwaarlijk vindt de verzameling tijdelijk buiten het museum te brengen, wil ik mijzelf gaarne in het volgende winter-seizoen belasten met de determinatie- controle der bloemplanten. Ik kan rekenen op de hulp van de andere Nederlandsche floristen om dit ook in moeilijke gevallen tot een goed einde te brengen. Inzake de determinatie der schimmels, mossen en korstmossen kan ik alleen hulp

Archief | 1934 | | pagina 31