II te Nieuw-en-Sint-Joosland als conservator zal optreden. Ten behoeve van eene nieuwe ordening en beschrijving van het Herbarium werd vriendelijk hulp toegezegd door den heer J. G. Sloff te Bergen-op-Zoom. Voor den trouwen bewaker van het museum, den heer N. Schoolmeester, sloeg in het afgeloopen jaar het uur van scheiden. Met ingang van 1 April 1934 vroeg hij eervol ontslag, wat hem ook is verleend. Gedurende 31 jaar heeft de afgetreden concierge, bijgestaan door zijne wakkere gade, met toewijding, kennis en opgewektheid zijne taak vervuld. Niet alleen het bestuur, de conservatoren, directeuren en leden van het genootschap zijn hem tot dankbaarheid ver plicht maar ook de talrijke bezoekers van het museum, die hij van pittige en zaakkundige voorlichting diende, zullen hem niet licht vergeten. Schoolmeester had hart voor de aan zijne zorg toevertrouwde verzamelingen, getuigen ook de vele ge schenken, die hij in den loop der jaren ter plaatsing heeft aangeboden. Zijne functie werd overgenomen door den heer W. van den Driest. Het bestuur werd uitgenoodigd tot de viering van het 75-jarig bestaan van het Koninklijk Oudheidkundig Genoot schap te Amsterdam en van het 50-jarig bestaan der Elisha Mitchel Scientific Society te Chapel Hill, N.C. Aan de be sturen der beide bevriende instellingen zijn gelukwenschen gezonden. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van den Neder- landschen Oudheidkundigen Bond op 20 Januari 1933 werd het bestuur gelukgewenscht en ook Dr. J. Kalf, directeur van het Rijksbureau voor de monumentenzorg te 's-Gravenhage, aan wien de genoemde Bond op denzelfden dag den gouden eerepenning uitreikte, ontving eene felicitatie, gelijk de heer A. Staverman te Vlissingen bij zijn zilveren arts-jubileum op 9 December 1933. Bijdragen werden toegekend aan de Commissie Neder- land-Curagao 16341934, en aan het Comité Gedenkteeken ,,Buijs Ballot". Het Poppenmuseum te Neustadt bij Coburg verleende aan

Archief | 1934 | | pagina 8