XV Romeinschc scherven, op het hooge terrein van bedoelden burg gevonden, waaronder een laat-Romeinsch bekertje. De Frankische beginnen vroeg, 7e eeuw ongeveer. Het laat- Merovingische type met ingedrukt ornament komt in den burg zeer veel voor en is in de duinen daarentegen zeer zeldzaam. Van dezen burg zijn uit het bouwland twee of drie bronzen plaatjes in mijn bezit, duidelijk Karolingisch. De bewoning in den burg gaat tot zeer laat, 10e a lie eeuw, door. De heer Hubregtse heeft ons reeds herhaaldelijk huisdierbeenderen van deze vindplaats geschonken en ons andere archaeologica ervan toegezegd. Al deze voorbeelden mogen aantoonen, dat studie van ge schreven bronnen, oudheidkundig onderzoek van den bodem met daarin gevonden voorwerpen en geologische onderzoe kingen samen moeten gaan. Dit geldt dubbel voor Zeeland, waar ten allen tijde de menschelijke bewoning zoozeer met den waterstaatkundigen toestand in wisselwerking heeft ge staan. Op oudheidkundig gebied is er achterstand in Zeeland wel beschikken wij over toevallige vondsten, maar in tegen stelling tot alle andere provincies van Nederland hebben stelselmatige opgravingen onder deskundige leiding in Zee land nog nergens plaats gehad. Aanwinsten No. 1490. Twee wanden van een baksteenen graf, in September 1934 gevonden bij graafwerk op het terrein van 'het Schuttershof' (Doelen van St. Sebastiaan) te Middel burg, geschonken door den heer De Dreu te Goes. Photo- graphieën van deze graven, opgenomen en geschonken door Dr. S. S. Smeding te Middelburg zie fig. 13. De Middel- burgsche Courant berichtte op grond eener mededeeling van Dr. W. S. linger over deze vondst onder meer het volgende 'Bij de ontgraving van het terrein van het Schuttershof van Sint-Sebastiaan, waar met man en macht aan den bouw van de nieuwe groote zaal wordt gewerkt, is men dezer dagen gestuit op een merkwaardige ontdekking. Op het achterste

Archief | 1935 | | pagina 21