XXV andere schelpen. Dr. H. S. C. Huijsman, oogarts te Middel burg, Europeesche schelpen van verschillende vindplaatsen Domburg, Westkust van Frankrijk, Antwerpen, Grignon bij Parijs (Eoceenschelpen uit het bekken van Parijs), Dr. W. W. de Regt, zenuwarts te Middelburg (door bemiddeling van Dr. Huijsman), schelpen afkomstig uit Bilbao, de conservator, Zeeuwsche pliocene schelpen. Ook Middellandsche zee-schel pen zijn toegezegd. Voor de studie der Zeeuwsche fossielen worden als vergelijk-materiaal voor het museum gewenscht mariene schelpen van alle Europeesche kusten en van de Afrikaansche Noord- en Noordwestkust. Leden van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en andere belangstellenden worden vriendelijk gevraagd eens aan het museum te denken, wanneer zij in binnen- of buiten land hun vacantie aan zee doorbrengen. Letterlijk alles, wat men ergens aan zee aan schelpen vindt, heeft waarde, vaak zelfs fragmenten van schelpen, mits de vindplaats nauwkeurig wordt opgegeven. Met groote dankbaarheid zal elke gift verantwoord worden. Ook schelpen, die afkomstig zijn uit den bodem, zijn zeer welkom. Zeer gewenscht was ook de ontbrekende schakel tusschen het plioceen en het eoceen aan te vullen. Daarvoor is de bron evenwel nog niet gevonden. Wellicht kon iets gedaan worden door Nederlanders, die een vacantiereis door België maken. Het ligt in de bedoeling uit de mollusken-verzameling van het Genootschap eenigen steun te verleenen aan het door brand zoo zwaar getroffen Rotterdamsche museum van de afdeeling aldaar van de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging. Natuurlijk blijft deze steun beperkt tot de aan wezige doubletten". De conservator van het Zeeuwsch herbarium is eerst zoo kort in functie, dat inzending van een verslag nog niet kon plaats hebben. Het verslag der commissie voor Zeeuwschr folklore luidt als volgt

Archief | 1935 | | pagina 33