II Dr. A. C. Oudemans te Arnhem ontving een subsidie voor de uitgave van zijn werk Kritisch Historisch Overzicht der Acarologie. Het genootschap trad als lid toe tot de Nederlandsche Ver- eeniging voor Penningkunst te 's-Gravenhage. Toen de vereeniging ..Hendrick de Keijser" te Amsterdam aankoop overwoog van het huis ,,De Gouden Zonne" te Middelburg, verklaarde het genootschap zich bereid tot het nemen van eene obligatie ad 1000,tot versterking van de fondsen, waaruit die aankoop zou worden gefinancierd. De Nederlandsche Heidemaatschappij verzocht den Com missaris der Koningin in Zeeland eene instantie te noemen, aan welke eventueele praehistorische vondsten zouden kunnen worden medegedeeld. Om advies verzocht gaf het bestuur den heer Commissaris in overweging het secretariaat daarvoor op te geven. Dit kan dan in elk geval naar bevind van zaken handelen. Daar de barometer aan de Graanbeurs voortdurend door de straatjeugd werd beschadigd, besloot het bestuur het in strument tijdelijk op te bergen. Het genootschap heeft het overlijden te betreuren van de leden de heeren Prof. Dr. G. Antal von Felsö Gellér, Ph. Callenfels, Mr. F. van der Lek de Clercq, A. J. E. van Ourijck van der Crab, Mr. E. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop, G. J. Lunenberg, A. Mijs, J. B. Netelenbos, Ir. H. van Oordt en M. J. van Pienbroek. De Algemeene Vergadering van 1934 koos 35 nieuwe leden, van wie 30 het lidmaatschap aanvaardden. Het Genootschap telt thans 4 eereleden, 38 directeuren en 606 leden. 111 leden zijn te Middelburg gevestigd. Deze getallen bedroegen het vorige jaar 4, 36, 602 en 113. Als eene bijzonderheid moge worden vermeld, dat dit jaar twee heeren 60 jaar lid zijn van het Genootschap. Het zijn de heeren E. van de Bussche te Angres (Henegouwen) en Mr. E. Fokker te 's-Gravenhage.

Archief | 1935 | | pagina 8