64 aan te bieden van opinie waaren, dat de Societeijt beter door neutrale en ongeintresseerde zou konnen werden bedient, soo sullen sij mogen gaan buijten de geintresseerdens. 11. Daar sullen bij den Boekhouder geen rekeningen of speci ficatiën mogen werden betaalt, ten zij bij ordonnantie van ten minsten twee der hecren van de directie, uijtgesondert van arbeijtsloonen en kleenigheden, geen vijf ponden vl. be dragende. 12. Imand of deszelfs weduwe, ervgenamen off die desselfs boedel representeren, uijt de Societeijt willende scheijden zal gehouden wesen, zijn portie eerst aan de verdre geintres seerdens door een publijcq persoon te laaten presenteren, en ingeval imand zijn portie hadde verkogt zonder voorgaande presentatie, zoo sullen de verdre geintresseerde binnen het jaar, nadat de verkooping aan hun zal wezen bekend gemaakt, de verkogte portie off portien voor den koopprijs mogen naderen Dog eenige portie aan de geintresseerde invoegen voorschreven gepresenteert zijnde, zullen deselve gehouden wesen binnen agt dagen na die presentatie hun te declareren off soodanige portie voor den prijs als die verlaten zal worden gelieven te accepteren, na het verstrijken van welke tijd het een iders vrij sal staan zijn portie te verkoopen voor soodanige somme als deselve aan de sociëteit verlaaten is, en minder niet, en bij aldien imand zijn portie aan een ander voor minder somma had verkocht als deselve aan de Societeijt was ver laaten, soo sullen de overige geintresseerde evenwel behouden de naderinge als voren gezegt, verbindende een ider van de comparanten zig selven bij desen, om (des gerequireertden koopprijs bij solemnelen eede te verklaren. 13. Den Boekhouder zal alle jaaren in de maand van April moeten doen rekeninge bewijs en reliqua van sijn administratie tot ultimo December van tgepasseerde jaar, en sal alsdan de repartitie moeten werden gereguleert bij de meerderheit.

Archief | 1936 | | pagina 132