84 ben om het aandeel in het kapitaal en waarborgfonds van den overledene aan te nemen volgens de waarde zooals het zelve op het einde van het jaar in hetwelk het overlijden is voorgevallen, op de boeken bekend staat. Artikel 18, Ieder der geinteresseerden heeft het recht om met alge- meene bewilliging der overige geinteresseerden aan zijn zoon de Houtzagerij aan de Molens en de Negotie ten kantore der Sociëteit te laten leeren en om in zoodanig geval mede met algemeene bewilliging zijn aandeel in deze Sociëteit aan denzelven over te laten. Artikel 19. Niemand der geinteresseerden zal gedurende zijn leven buiten deze in eene andere houtnegotie mogen zijn geïnteres seerd, noch commissie in dezelve waarnemen op eene boete van 6000. Ook zullen in deze Sociëteit geen schuilende portien worden geadmitteerd. Artikel 20. Ingeval een der Hoofd-Directeuren mocht komen te over lijden zullen in zoodanig geval de Geinteresseerden geza menlijk het recht hebben en behouden om naar bewind van zaken dezelve vacature al of niet zoo op den ouden voet als op andere conditiën te vervullen. Artikel 21. Er zal ingevolge de wet van oprichting dezer Sociëteit kennis worden gegeven aan het Gouvernement, terwijl de geinteresseerden aan zich het recht reserveren om zoodanige veranderingen in dit contract te maken, als zij naar gelang der omstandigheden noodig zullen oordeelen. Artikel 22. Ingeval er uit den inhoud van dit contract eenige duisterheid of dubbelzinnigheid mocht ontstaan, of wel eenige discre pance, hetgeen bij de Geinteresseerden in der minne niet konde worden vereffend, zal zulks worden beslist door twee

Archief | 1936 | | pagina 152