XVII of anders uitgedrukt beneden Breezand en boven de Oranje zon midden strooms. Deze vindplaats is op etiketten in de musea aangeduid als 'Roompot'. Door een misverstand in de berichtgeving is deze zelfde vindplaats op enkele etiketten aangeduid als '500 M. buiten Domburg' zoo o.a. in Th. Raven, 'Megaceros', 'Archief' 1935 p. 181 deze aanduiding moet geheel vervallen en vervangen worden door Roompot als boven. Eenige vondsten in den voorzomer van 1934 zijn volgens de visschers van dezelfde vindplaats in den Roompot afkomstig. Over de vindplaatsen in de Wester-Schelde in 19321934 schreef de opziener der visscherijen M. A. v. d. Zande 'Betreffende het opvisschen van beenderen bericht ik U, dat er zoowel beneden als boven Terneuzen bij korren naar mosselzaad beenderen opgevischt werden, doch de meeste boven Terneuzen en wel vanaf 200 M. uit den hoek van den dijk Othene- en Margaretha-polder Oostelijk op, tot strekdam of lichten Margaretha-polder. Verder dan 200 M. vischte men niet uit den wal, terwijl het er zeer onregelmatig diep is en wel van 22 tot 27 M. Ook op de volgende plaatsen werden nog beenderen opgevischt, doch in kleiner aantal Voor 't paalhoofd boven Neuzen op 400 M. uit den wal hier staat 30 M. water. Voor de haven van Neuzen 300 M. uit den wal hier staat 40 M. water. Opengaats Nieuwe Haven van Neuzen 400 M. uit den wal hier staat 32 M. water. Bij hoek van den dijk Neuzenpolder 200 M. uit den wal hier staat 25 M. water. Voor eerste paalhoofd 350 M. uit den wal hier staat 20 M. water.' Wij danken de heeren Bal en van de Zande voor hunne nauwkeurige opgaven. In September 1934 was de burgemeester van Philippine zoo vriendelijk ons opmerkzaam te maken, dat bij mosselzaad visschen in de Wester-Schelde wederom beenderen waren opgehaald, en was ons verder behulpzaam in relatie te komen met de visschers zijner gemeente. Als vindplaats noemden de visschers Wester-Schelde vóór den Braakman. Ook via Yerseke ontvingen wij dien herfst beenderen uit de Wester- Archief 1936 b

Archief | 1936 | | pagina 23