14 bevinden zich alle in het muntenkabinet van het Zeeuwsch Genootschap. De Frankische munten en sceattas van Domburg bevinden zich ten deele eveneens in ons museum, anderdeels in het Koninklijk Kabinet van Munten enz. te 's Gravenhage. Laatst genoemd kabinet (thans gevestigd in het nieuwe gebouw van het Haagsche Gemeente-museum) bevat een deel der Domburgsche verzameling van mejuffrouw de Man en tevens te voren afzonderlijk aangekochte exemplaren van het Dom burgsche strand. De munten, bijeengebracht door wijlen Jhr. A. van Adrichem Boogaert, laatstelijk wonende op Duinbeek te Oostkapelle, waren voor het meerendeel van het Domburg sche strand afkomstig het was een groote en interessante collectie. Ook de numismatische verzameling in de Biblothèque Nationale te Parijs bevatte Frankische munten van Domburg. Vermoedelijk zijn er ook in de Koninklijke Bibliotheek te Brussel. Mejuffrouw de Man verbindt, op grond harer ervaring van meer dan een halve eeuw, aan deze mededeelingen de waarschuwing, dat opgaven van vindplaatsen bij munten dik wijls onjuist zijn. Wie een munt verkoopen wil, dicht daaraan maar al te gaarne een vindplaats toe, die dengene, wien men hem aanbiedt, belang inboezemt. Of wel men wil om een of andere reden de werkelijke vindplaats geheim houden. In andere gevallen sluipt een fout in opgaven, die geheel te goeder trouw gedaan worden. Ik heb hier tevens gelegenheid een fout, die ik in 1927 gemaakt heb, te verbeteren. Jaren geleden kocht de heer C. A. van Woelderen op een veiling Romeinsche munten, waarvan eenige tot dusverre eigendom waren geweest van mejuffrouw de Man hieraan waren (met toestemming van 's Genootschaps bestuur) toegevoegd een aantal Romeinsche munten uit de verzameling van het Zeeuwsch Genootschap, die daar gevoeglijk gemist konden worden deze waren niet bij Domburg gevonden. De kooper echter verkeerde (terstond of eerst later) in de voor de hand liggende, doch onjuiste meening, dat deze munten, althans een aantal ervan, aan

Archief | 1936 | | pagina 72