V Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg 1905 57 hiervan kregen toegang tegen verminderd tarief. De vorige opgaven waren 1798 en 57. De conservator der Zelandia Illustrata heeft het volgende verslag ingezonden ,,De arbeid aan het tweede deel van den nieuwen catalogus werd voortgezet. Bewerkt werden in het afgeloopen jaar de aanwinsten sinds 1905. toen het laatste supplement in druk verscheen vervolgens werd een begin gemaakt met de rang schikking der fiches. De aanwinsten waren dit jaar wat talrijker dan in de voorafgaande jaren het geval was. De voornaamste waren vier foto's van de Choorkerk. te Middelburg tijdens de res tauratie, geschonken door den heer W. H. Bal vier foto's en 16 lichtdrukken van de basilikale kerk van St. Willebrord te Hulst, geschonken door Ir. Jos. Cuypers een stel plaatjes van het album Zeeland uit de serie Mijn eigen land, geschonken door Bussink's Koekfabriek te De venter teekening van het droogdok, de Commerciewerf enz. te Middelburg c. 1875. geschonken door den heer M. W. Mak vijf foto's van verdwenen gebouwen in Nieuw- en St. Joos- land e.o., geschonken door den heer F. P. Polderdijk. teekening van het slot Muyden op de Piet, en van het kasteel Lodijcke, door C. Pronk, die werden aangekocht. Ten aanzien van het gebruik kan worden vermeld, dat ingezonden werd op de door de vereeniging Nehalennia in Mei gehouden tentoonstelling van Walchersche kerken en buitenplaatsen, en op de in December geopende tentoon stelling betreffende het Huis van Oranje-Nassau, ter gelegen heid van het prinselijk huwelijk georganiseerd door den biblio thecaris der Prov. Bibliotheek van Zeeland". De conservator der geschiedkundige voorwer pen en zeldzaamheden bericht ,,In de toestand van mijn afdeeling is geen verandering gekomen.

Archief | 1937 | | pagina 11