VI De navolgende aanwinsten zijn verkregen aangekocht is een ouderwetsche unster geschonken is door den heer J. Kuiler te Middelburg Het boek der psalmen en gezangen, 1773; geschonken is door den heer M, W. Mak te Middelburg koperen knoop van het Régiment de Walcheren". Het verslag van den conservator der steenenkamer luidt -5.I »,ii M ..Mijn voorganger, de heer P. J. van der Feen Jr., is zoo vriendelijk geweest tijdens mijn langdurige afwezigheid het vorige jaar voor mij toenmaals het verslag uit te brengen, iets, waarvoor ik hem ook hier nog ten zeerste dank zeg. De laatste jaren zijn Van der Feen's verslagen boven de gewone maat uitgedijd geweest het geregeld bestudeeren der vraagstukken, die voornamelijk ten aanzien der van ouds befaamde Nehalennia-vondsten bij Domburg de onderzoekers bezig houden, heeft hem in verband met de op vele plaatsen elders in den lande te voorschijn gekomen nieuwe gegevens, heeft hem, zeg ik, juist nu hij voornemens was zijn conser vatorschap neer te leggen, er toe gebracht vóór zijn scheiden zijn denkbeelden over de nog steeds hangende kwesties voor zichzelf te ordenen en dit alles, steeds zich beroepend op bewijsplaatsen, een weinig uitvoerig, maar tegelijk klaar en helder uiteen te zetten, zoodat iedere latere beoefenaar dezer materie zijn betoog niet alleen met vrucht maar ook met genoegen zal nalezen. Wat betreft de geheele her-inrichting der Steenenkamer, deze zal worden gehandhaafd en in gelijken geest worden voortgezet. Aanwinsten No. 2166. Frankische kralen, gevonden bij graafwerk aan den Noordweg bij Middelburg, geschonken door den heer C. van der Weel te Middelburg. No. 2167. Twee Germaansche scherven, gevonden bij het graven van een kelder onder de woning van den heer Geldof, Rijksveearts te Oostkapelle, aan den weg naar Domburg.

Archief | 1937 | | pagina 12