VII No. 2204. Een kookpot op drie pooten van loodglazuur aardewerk, van omstreeks het jaar 1600, gevonden op het terrein der Gemeente-Bedrijven, Spuistraat Middelburg, ge schonken door Ir. Roeters van Lennep, directeur Gem. Bedr. No. 2211. Een 16e eeuwsch kruikje, gevonden bij het graven van slooten langs den weg van Aardenburg naar Middelburg (België) nabij de buurt Heille (Gemeente Sluis). Geschonken door Gedeputeerde Staten van Zeeland. No. 2212. Een siersteen uit een schouw, vermoedelijk voorstellende de vereering van de koperen slang, door Mozes volgens Numeri 21,9, op bevel des Heeren opgericht tijdens het verblijf der Joden in het Overjordaansche, toen velen door slangen gebeten werden, opdat, wie gebeten was, door het aanschouwen der koperen slang zou genezen geschonken door Mr. P. Dieleman te Middelburg. No. 2206. Fragment van een bord van loodglazuur aarde werk op het midden een manskop, op den rand een opschrift in Gotisch lettertype longue d o u l e u r De woorden zijn van elkaar afgescheiden telkens door twee verticale streepjes. De rest van het fransche opschrift is met de rest van het bord verloren gegaan. No. 2207, 2208, 2209. Fraaie fragmenten van borden en kommetjes van Nederlandsch majolica. De nos. 22062209 zijn gevonden in de nalatenschap van Mr. J. Loeff ze zijn waarschijnlijk eertijds opgedolven bij Koudekerke (Walche ren). Geschenk van Mr. P. Loeff te Koudekerke De conservatrice van deouderwetsche kamer en de Zeeuwsche kleederdrachten meldt ..De aanwinsten kunnen dit jaar vooral wat de kleeder drachten betreft tot tevredenheid stemmen. Nieuwe bergruimte is echter hoog noodig. De glazen kast op het portaal kreeg een andere plaats om andere voorwerpen in het museum beter te doen uitkomen. De kast heeft zeker geen last van overdadig licht. Het is wel jammer van de mooie oude Schouwsche kleederdracht,

Archief | 1937 | | pagina 13