113 Balten is geheyst op Marinis Balten VIII gulden en IIII sc. die hij voor huer ontfangen heeft.' Blijkbaar waren er dus in 1571 meer minderjarige kinderen van Dympius Claes Piersz. in leven. Ned. Leeuw 1911, kol. 25, geeft alleen Cornelis. Zou nu een dezer kinderen, naar zijn grootvader 'Claes' genaamd, niet in aanmerking kunnen komen als stamvader van de Amerikaansche Roosevelts M.i. is dit de eenige mogelijkheid voor eene aansluiting Hierop laat zich m.i. antwoorden Cornelis Dimmens, geboren omstreeks 1560, zoon van Dym pius Claes Piersz., f 1565, zoon van Claes Piersz., burge meester van Tholen, wordt genoemd in een stuk van 1592. Het register no. 5426, bewaard in het Rijksarchief te Mid delburg en aangehaald door den heer Boogaart. is niet ge folieerd en de inhoud staat wat door elkander. De geciteerde plaats (onder 25 Januari 1571) heb ik niet kunnen terug vinden, maar wel trof ik tusschen de aanteekeningen van Januari 1571 deze woorden aan ..De gemachtigde van de voechden van Dimmen Claes Pierszoons weesen contra Ma- rinus Balten". Dit bevestigt dus inderdaad, dat in Januari 1571 behalve Cornelis nog een of meer andere kinderen van Dim men Claes Piersz. in leven was of waren. Later wordt echter nog slechts Cornelis genoemd. Neemt men het bestaan van den door den heer Boogaart mogelijk geachten Claes aan, dan zou deze Claes Dimmens hebben geheeten. Hij zou voorts een zoon Marten moeten hebben gehad, wiens zoon Claes dan naar Nieuw-Amsterdam zou zijn vertrokken. Van dit alles blijkt echter uit de stukken niets. Waarschijn lijker lijkt het mij daarom, dat, met uitzondering van Cornelis, de kinderen van Dimmen Claes Pierszoon op jeugdigen leef tijd zijn overleden. De heer J. Westra van Holthe te Assen was zoo vriendelijk mijne aandacht te vestigen o.a. op een artikel van James Pen- ninck te New-York, Pioniers en stichters van Nieuw-Neder- land, in De Navorscher, 1914, blz. 424 vlg. Het stuk bevat Archief 1937. 8

Archief | 1937 | | pagina 169