X rijtjes, geschonken door de dames De Man te Middelburg. Ie. Tarwe dorschen op Walcheren 2e. De voormalige houtzaagmolens bij Nieuw- en St. Joos- land, beide stukjes door W. J van den Berghe geschilderd 3e. Een gezicht op Sluis, door Louise Stern. Door de restauratie van een der boven-achtervertrekken werd het mogelijk verschillende schilderijen der bestaande verzameling, een betere plaats en belichting te geven". Het verslag van den conservator der penningen en munten luidt „Van de aanwinsten over het afgeloopen jaar mogen twee zeldzame stukken in de eerste plaats worden genoemd, t.w. een zilveren draagpenning van het gilde van St. Sebastiaan te Hontenisse uit het jaar 1681, en een halve dukaat van Ferdinand II van Spanje (14791516) gevonden in den om trek van Koudekerke. beide aangekocht. De penning van Hontenisse was, voor zoover mij bekend, nog niet eerder voor gekomen. Wel bestaan soortgelijke penningen van iets lateren datum van Hulst. Van de Spaansche gouden munt bleken tot op heden slechts zeer enkele exemplaren bekend te zijn, zoo dat door dezen aankoop op een eveneens zeldzaam stuk beslag is gelegd. Van de overige aanwinsten zijn vermeldenswaard een zeer artistieke bracteaat van den aartsbisschop Heinrich I van Mainz (11421153) en een uitstekend bewaard gebleven denarius van de Romeinsche keizerin Plautilla. gemalin van Caracalla, gestorven 212 n. Chr. De gebruikelijke opsomming der verworven penningen en munten volgt hieronder. A. Penningen. 1. Hontenisse 1681. Gegoten zilveren draagpen ning van het gilde van St. Sebastiaan. Voor- en keerzijde gelijk St. Sebastiaan gebonden aan een boom daaromheen TOT HONTNISSE Ao. 1681. Onbeschreven Zilver. Aangekocht.

Archief | 1937 | | pagina 16