XVII de opvatting te verdedigen, dat deze behooren tot de 'aan spoelingen' van art. 651 B.W. Immers er bestaan alle over gangen in grootte tusschen de potvisschen en de kleine orga nismen of deelen van organismen, zooals schelpen en micros copische wieren, die zeker tot de 'aanslijkingen en aanwassen' van dit artikel behooren. Ook is zelfs een potvisch klein ten opzichte van een zandplaat in de Schelde. Onbesproken laat ik de vraag, of polder-reglementen het rapen op stranden en oevers beperken kunnen, zooals deze onder meer het bijeenharken van schelpen als bedrijf regelen. Ik kan de juridische vragen slechts stellen, niet beant woorden, en waarschijnlijk kan ik ze niet eens juist formu leeren, want leeke-vragen zijn meestal slecht gesteld. Twee malen in het afgeloopen jaar ontvingen wij door be middeling van de betrokken autoriteiten bericht, dat een tro pisch land- of zoetwaterdier aan het strand van Walcheren aangespoeld was. Veiligheidshalve zijn de wettelijke bepalin gen betreffende strandvonderij op deze gevallen van toe passing geacht. 16 October 1936 vond men aan het Westerstrand in de gemeente Domburg een geheel gaaf exemplaar van den twee- vingerigen luiaard, Choloepus didactylus L. dit zoogdier komt in tropisch Zuid-Amerika (o.a. Suriname) in het wild voor. Het is niet opgehelderd, waardoor deze luiaard tot de garnalen in plaats van tot de mieren gegaan is. Door de wel willendheid van den Directeur van het Zoölogisch Museum te Amsterdam ligt de huid aldaar gepraepareerd tot onze beschikking. De oorsprong van een krokodil, die 7 December 1936 aan het strand te Vrouwenpolder in een transportkist aanspoelde, is waarschijnlijk opgehelderd. De 'Simaloer' van de Maat schappij 'Nederland' had nl. op de thuisreis in November eenige levende dieren aan boord, bestemd voor het genoot schap 'Natura Artis Magistra' te Amsterdam een krokodil uit Malang (Java), die tijdens de reis den laatsten adem uitblies, is den 27en November 1936 op de route London- Archief 1937 b

Archief | 1937 | | pagina 23