2 mogelijkheid kan bieden, de juiste uiteenzetting te vinden. r Intusschen mochten wij hierbij toch een dankbaar gebruik maken van den arbeid, door anderen reeds voor ons verricht, in het bijzonder het onderzoek naar de oorspronkelijke ligging en verspreiding dezer Haymanlanden. Alleen door dit on misbaar pionierswerk was het mogelijk, onze taak tot een goed einde te brengen. Daarnaast voegt het mij een woord van dank te richten tot hen, die mij voortdurend voorzagen van de onontbeerlijke nieuwste literatuur, met name het Bestuur van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, en den heer P. J. v. d, Feen Jr., terwijl wij daarnaast ook als berichtgever van 's Rijks Museum van Oudheden de steeds zoo belangrijke Oudheidk. Mededeelingen mochten ontvangen. Hierbij dient verder overwogen dat zeer waarschijnlijk in de toekomst zelden meer de bodem onzer duinen en stranden zoo toegankelijk zal zijn voor een uitgebreid en langdurig onderzoek, als schrijver dezes in onzen tijd heeft geconsta teerd en ten zeerste heeft kunnen benutten. Vandaar dan ook hier geen gewaagde of ongegronde ver onderstellingen het overvloedig nieuw feitenmateriaal kon deze geheel vervangen en wees met zekerheid in de richting door ons verder vermeld. Natuurlijk heeft dit alles ons vele jaren moeite en arbeid gekost tenslotte evenwel staat de gevonden verklaring zoo naar alle zijden in een harmonisch verband met de andere be kende feiten, zoowel oude als nieuwe, dat duidelijk met onze studie een zeer groote schrede in de goede richting is gedaan. Met vertrouwen zien wij daarom het oordeel van deskundi gen tegemoet. Tenslotte past ons nog een woord van welge- meenden dank aan den heer Mr. A. Meerkamp van Embden, voor zijn gewaardeerd oordeel en uitvoerige inlichtingen, waardoor na omwerking onze studie wel een meer beperkten doch veel overzichtelijker en duidelijker vorm verkreeg. In het bijzonder de detailstudie van ons vondstenmateriaal en de vergelijking daarvan met dat uit andere streken hebben wij ons op deze wijze voor later voorbehouden. Slechts in

Archief | 1937 | | pagina 56