Ill door hem gedragen sjerp, ten geschenke van den heer J. J. Schansman te Sluis, wiens familie met die van Arnaud ver want was. De Duitsche Waldenzenvereeniging, die Arnaud's pastorie te Schonenberg bij Mühlacker had aangekocht om haar in te richten als Waldenzenmuseum, verzocht aan het bestuur de genoemde sjerp voor dat museum af te staan. Overtuigd, dat het stuk op die wijze veel beter tot zijn recht zou komen dan in ons eigen museum, heeft het bestuur de sjerp aan de Waldenzenvereeniging te Mühlacker afgestaan. Het Genootschap heeft het overlijden te betreuren van de directrice mejuffrouw A. P. Ogterop en de leden Dr. C. Brakman, Mr. E. Fokker, Mr. C. de Witt Hamer, Ir. O. G. Heldring, C. Hollestelle, Prof. Dr. C. Snouck Hurgronje, Jhr. U. E. Lewe van Nijenstein, A. F. L. Troll, Prof. Dr. J. Vercoullie. W. Versluijs en Prof. Dr. S. G. de Vries. De Algemeene Vergadering van 1936 koos 42 nieuwe leden, van wie 36 het lidmaatschap aannamen. Het Genootschap telt thans 3 eereleden, 36 directeuren en 615 leden, van wie 108 te Middelburg wonen. Het vorige jaar waren de getallen 3, 35, 610 en 112. De Algemeene Vergadering werd gehouden op 29 April 1936. In de plaats van Mr. P. Dieleman, aftredend als bestuurslid en met herkiesbaar, koos de vergadering den heer M. Fern- hout, met wien Mr. J. M. Pilaar was voorgedragen. Als thesaurier werd herkozen Mr. J. G. Veltman Fruin, met wien Mr. J. A. Dumon Tak op de voordracht stond, als secretaris Mr. A. Meerkamp van Embden, die Mr. W. K. H. Dieleman als secundus naast zich had. De rekening over 1935, met ƒ6738,10 als ontvangsten, 6672.86 als uitgaven, dus met een goed slot van 65,24, werd vervolgens goedgekeurd. De gewone maandelijksche vergaderingen werden opgeluisterd door de volgende voordrachten

Archief | 1937 | | pagina 9