II Dr. P. L. Tack te Nijmegen ontving wederom geldelijken steun bij het voortzetten van zijne studie omtrent de toponymie van Walcheren. Ook werd de uitgave van den heer H. G. van Grol te Vlissingen, getiteld Het beheer van het Zeeuwsche zee wezen, 15771587, financieel gesubsidieerd. Bij de opening der tentoonstelling van afbeeldingen van kerken en buitenplaatsen op Walcheren gehouden door de vereeniging „Nehalennia" ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, op 11 Mei 1936, was het bestuur vertegenwoordigd. Uitvoerige inlichtingen omtrent het Genootschap en het Museum werden op verzoek gezonden aan Zijne Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, aan den Centro Carioca te Rio de Janeiro en aan den Cercle archéologique d'Ath. De redactie van het tijdschrift „Mnemosyne7 te Leiden verzocht om medewerking bij het oprichten van eene Alge- meene Nederlandsche Vereeniging ter bestudeering der Clas- sieke Oudheid. Het bestuur heeft zich in beginsel daartoe bereid verklaard. Het geeft de voorkeur aan het stichten van een bond van vereenigingen, eene zoogenaamde mantelorgani satie, boven het oprichten van eene afzonderlijke vereeniging. Het bestuur ontving van den Directeur van het Staatsbosch- beheer en van Jhr. F. Beelaerts van Blokland het verzoek mede te werken tot het inventariseeren van onroerende goe deren in Zeeland, waarvan het behoud hetzij uit hoofde van het natuurschoon, hetzij uit natuurwetenschappelijk of histo risch oogpunt gewenscht is. De Commissaris der Koningin heeft daarop, mede als voorzitter van „Het Zeeuwsche Land schap" en van het genootschap, eene kleine commissie, be staande uit de secretarissen van „Het Zeeuwsche Landschap" en ons genootschap, alsmede de heeren Jhr. F. Beelaerts van Blokland en P. de Bruijne, benoemd om de noodige gegevens te verzamelen. Het rapport is in het verslagjaar gereed ge komen. In Juni 1820 ontving het Genootschap een olieverfportret van Henri Arnaud, voorganger der Waldenzen, met een

Archief | 1937 | | pagina 8