IV Steenenkamer Dr. L. A. Burgersdijk Ouderwetsche kamer en Zeeuwsche kleederdrachten me juffrouw P. van den Hoek Porselein en aardewerk de heer J. H. Klarenbeek Schilderijen en platen, niet tot de Zelandia Illustrata be- hoorend de heer J. H. Klarenbeek; Ethnographische voorwerpen Dr. Dekker Kabinet van natuurlijke historie de heer P. J. van der Feen Jr. Mollusca de heer C. Brakman Zeeuwsch Herbarium de heer H. S. C. Huijsman. De commissie voor redactie van het „Ar chief" bestaat uit Mr. A. Meerkamp van Embden en Mr. Th. Portheine. De commissie voor Zeeuwsche folklore wordt gevormd door Dr. W. S. Linger, Dr. J. de Hullu, leden, en den heer J. Kreune, secretaris-penningmeester. Het aantal betalende bezoekers van het museum bedroeg 2076, van wie er 129 tegen verminderd tarief werden toe gelaten. De opgaven over 1936 waren 1905 en 57. Het bezoek neemt langzamerhand weder wat toe. Het verslag van den conservator der Zelandia Illu strata luidt als volgt ,,De arbeid aan het tweede deel van den nieuwen catalogus werd voortgezet. De rangschikking der fiches werd voltooid en de beschrijving geüniformiseerd. Behoudens het aanbren gen van de nummering is dit werk persklaar. De aanwinsten waren niet zeer talrijk. Genoemd mogen worden 9 plattegronden van Zeeuwsche steden uit Gualdo Priorato, Teatro del Belgio (1683), aanvulling van een aantal reeds aanwezige prenten uit dit werk, die werden aangekocht. Van bijzonder gebruik der verzameling kan geen melding worden gemaakt".

Archief | 1938 | | pagina 10