53 Karei den Stoute te verlaten voor dien van Lodewijk XI, totdat hij in 1475 weer is teruggekomen en begenadigd werd door Karei, door tusschenkomst van den Grooten Bastaard, die als gijzelaar naar den koning van Frankrijk is gezonden. Samen hebben zij toch nog Nancy meegemaakt en beiden werden er door den hertog van Lotharingen gevangen genomen. Over Boudewijns trouwe diensten, na Karei den Stoute diens opvolgers bewezen, zie verder het verhaal bij Poswick. Als plaatsvervanger van Philips den Schoone bij diens huwelijk te Valladolid (1496) met Johanna, vond hij in haar hofdame Maria Manuel(a) (de la Corda) een gemalin, zuster van Jean Manuel, hoofd der Castiliaansche, nationale partij aan het Bourgondische hof, t) En na de aankomst van de vorstin te Antwerpen begeleidde een aanzienlijk gevolg haar naar Mechelen, o.w. ook de Vrouwe van Veere, gelijk haar echt genoot, die een belangrijke rol speelde bij de uitrusting van Margaretha voor haar niet veel later gevolgde huwelijksreis naar Spanje, evenals Boudewijn, bastaard van Bourgondië, be hoorde tot degenen, die als gezanten van Philips meegingen.2) In verband met de Borsseles zullen we hem, Boudewijn dit in tegenstelling tot zijn zoon Maximiliaan, 1536, den lateren abt van Middelburg, veel in aanraking vooral met Adolf van Bourgondië, tijdgenoot van hem veel minder ontmoeten dan de genoemde vrouwe van Ravestein, Anna van Bourgondië, vooral in verband met bezittingen. Doch hier moeten we kort zijn over een der vrouwen, toen ter tijd meest beroemd vanwege haar aanzien en haar godsdienstige werken, waarover nader in een artikel van H. Q. Janssen over ..Het Begijnhof te Aardenburg", en gevestigd, na haar 2de huwelijk, reeds vermeld (op 1469), te Souburg. Kortere vermeldingen dus daarlatende, zooals deze, dat zij met haar bastaardbroeder Boudewijn het klooster der Kruisbroeders te St, Annaland met goed en land voorzag (de heerlijkheid zelve, van dien naam. had zij blijkens Visvliet t.a.p. II, 263, hem al 16 November 1498 over- 1) Walther, a. a. O. 14, 59, 60. 2) Kooperberg, a. w. 101, 104.

Archief | 1938 | | pagina 111