V De conservator der geschiedkundige voorwer pen en zeldzaamheden deelt mede „Bij dezen heb ik de eer U te melden, dat mijn afdeeling in het afgeloopen jaar verrijkt is met de volgende voorwerpen een antiek voordeurslot, geschonken door den heer J. L. de Lange te Middelburg een bom, omstreeks 1830 gevonden te Philippine, geschon ken door den heer G. G. Rammeloo te Philippine twaalf afgietsels van zegels, geschonken door de Provinciale Bibliotheek te Middelburg een delfspade, een kiemraam, een draagburry voor kiem- mand, een meebedegge, een kleine dekploeg, drie ploegen, een groote dekploeg, een snijbak, een peekopmes, een graanharp (alles in bruikleen afgestaan door de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij te Goes) twee brieven van S. J. de Boer, chirurgijn in het Fransche leger, uit Wilsdorf en Dresden 1813, geschonken door den heer S. A. N. van Oeveren te Wolfaartsdijk een munt- of goudweegschaaltje, geschonken door den heer I. de Groot te Middelburg een loffelijk getuigschrift van de school te Serooskerke (Walcheren) voor A. de Lange (1841), geschonken door Mej. J. Jacobse te Middelburg een vierwielige phaëton, geschonken door den heer A. J. de Smit Abrz. te Oostburg een pijporgel, vervaardigd door v. d. Weele te Middelburg 1832, geschonken door Ir. P. G. Meijers te Groningen". De conservator der steenenkamer bericht „Het mag voorzeker wel iets zeer merkwaardigs genoemd worden, dat er na zooveel jaren (na zooveel eeuwen kan ik gerust zeggen) nu onlangs nog weer een fragment van een Nehalennia-altaar uit de Zeeuwsche wateren is opgevischt. Het is immers wel bekend, dat in Januari 1647 van onder de door hevige N.O. stormwinden sterk afgeslagen duinen bij Domburg voor den dag zijn gekomen verscheiden Romeinsche votief-tafels met relief-afbeeldingen en Latijnsche opschriften, Archief 1938 b

Archief | 1938 | | pagina 11