f 78 in den vorm van ,,de XVe penning van den Accijns der wijnen, die op de Heerlijkheid van den Vere binnen 3 jaar zouden getapt worden." Maar hij heeft er geen 3 jaar van genoten, daar hij overleed op St. Maartensavond, dat is 10 November 1505, nu eens een rampjaar voor vrouwe Anna Herinner u daarbij den boven- genoemden brand van dat jaar en nu de dood van haar tweeden gemaal J). wiens naam als heer van Veere is blijven voortleven in den Montfoortschen toren, met een galerij als deel van de ommuring, waardoor, naar reeds is opgemerkt, Anna en ook Lodewijk zich wel verdienstelijk gemaakt hebben voor Veere, maar wat die stad eveneens op financieele op offeringen kwam te staan. Zoo had Anna van Borssele, jong als zij betrekkelijk nog was, vreugde gesmaakt ja, maar daarnaast ruimschoots uit de lijdenskelk gedronken. En zij was er nog niet smarten naast vreugden zullen ook haar menschelijk deel blijven in de jaren, die haar nog resten. Haar moet het tot voldoening gestrekt hebben haar zoon Adolf zoo vlot en vroeg als heer van Vlissingen gehuldigd te zien (22 Augustus 1504). En niet minder voorzeker als getuige van diens snellen opgang door de steeds stijgende waardeering, achtereenvolgens bij Philips, Margaretha en Karei maar in dezelfde mate trad zij, die, naar boven ruim schoots is gebleken, zoo goed voor zijn opvoeding had doen zorgen, meer en meer op den achtergrond. Toch moet zij, wier belangstelling, ook voor allerlei zaken op het gebied der visscherij (bv. op 't punt van de betonning bij de haringvangst) en van handel onverflauwd was gebleven, er nog wel dikwijls achter gezeten hebben. 1Zijn lijk is bijgezet in de voorvaderlijke grafplaats in Montfoort. Van hem is alleen een bastaard bekend, Willem, in het begin der 16de eeuw baljuw van Domburg en Westkapelle, behalve bij Ermerins, ,,Zeeuwsche Oudheden" III 123. ook bij Kesteloo, Domburg en zijn Geschiedenis" (Middelburg 1890) bl. 10. Op bl. 7 aldaar wordt ook als baljuw ter genoemde plaatse een Borssele opgegeven, echter veel vroeger (in 1420 en 1425) en wel Philips.

Archief | 1938 | | pagina 136