79 En behalve in de jaren, waarin zulks reeds naar voren gebracht werd. zien we, dikwijls in combinatie met anderen, haar naam meerdere keeren vermeld, waarvan we, onder beroep op aangehaalde werken van Fruin als „Prelaat en edelen van Zeeland"' en „Archief Onze Lieve Vrouwe Abdij te Middelburg", hier slechts kortelijks kunnen memoreeren 1 Augustus 1508 (Reg. 33), 19 Mei 1509 (No. 37) en 24 April 1511 (No. 42), wat het eerste werk betreft en in het laatste (bv. Reg. 1217A) voor den datum van 26 Ja nuari 1508. Van de daarbij genoemde personen de vrouwe van Ravestein, Boudewijn, bastaard van Bourgondië, heer van Phalais, Philips van Bourgondië, heer van Blaton en Jan van Cruninghen hebben we alleen op laatstgenoemde even terug te komen in N.N.B.W. X, voor zoover daarin aanknooping gezocht werd bij Nederlandsche Leeuw 1888, 31, 51 is deze daardoor er minder goed afgekomen dan ondergeteekende gewenscht had, die geen gelegenheid meer had de te laat herkende fout te herstellen inzake Magdalena, als dochter van Jan, burggraaf van Zandenburg en vrouw van Wolfert van Borssele en moeder van Anna. Wat Anna's boven geconstateerde belangstelling betreft, denken we hier nogmaals aan den Schotschen stapel (zie bl. 1314, 2425), maar op Adolf's naam stond het gezant schap, in 1508 verschenen bij Jacobus IV van Schotland, bovengenoemd (en waarvan Veere, blijkens van Visvliet II 280, den last te dragen kreeg in den vorm van erfrenten, ten laste der stad verkocht), zonder dat hiervan echter voor- loopig veel andere resultaten zichtbaar werden dan in den vorm van tegengeschenken van Adolf's eerbewijzen (Vlaam- sche paarden enz.) en wel ais allerlei Schotsche producten benevens voor jhr. Adolf de ridderorde van St. Andries, terwijl het lint der Vliesorde nog eenige jaren moest wachten, immers tot kort na de meerderjarigverklaring van Karei V (5 Januari 1515) 1 1) Zie Adolfs meergenoemd artikel in het B. W. VIII 189 vlg., hier~ over en over verdere gebeurtenissen uit zijn leven (14891540) o.a. inzake latere bemoeiingen op het punt van den Schotschen stapel, ook

Archief | 1938 | | pagina 137