f 82 heid beroemde Margaretha de St. Simon, geteekend heeft o.a. als beschermer van Kunsten en Wetenschappen.1) Een paar keer, bij de geboorte van enkele der klein kinderen is grootmoeder Anna als doopgetuige opgetreden. Zoo bij die van den zoon van Adolf en Anna (28 Juli 1514), Maximiliaan 2reeds eerder genoemd en aangeduid als de toekomstige eerste markgraaf, voor wiens leven, 4 Juni 1558 beëindigd, we verder wederom te verwijzen hebben naar zijn artikel N.N.B.W. VIII 201 vlg. hierin is nog gezegd, dat Anna van Borssele nog vrij wat invloed schijnt uitgeoefend te hebben op zijn opvoeding en waarbij ook Erasmus genoemd is (zie bl. 32 over wat in dit verband daar ook over de Batti met name Cornelis gezegd werd). 3) In genoemd artikel ook over zijn, kinderloos gebleven, huwelijk met Louise de Croy, later hertrouwd met Jan van Bourgondië, heer van Fromont en van Han, met als erfgenaam Max d'Hennin, (2de) zoon van zijn zuster Anna en haar tweeden echtgenoot Jean de Hennin, 1Staatje met toelichtingen danken we aan de zeer gewaardeerde welwillendheid van den meermalen geciteerden pastoor Juten te Willemstad, die, ervaren genealoog als hij is, geput heeft uit origineele bescheiden (doch geen melding maakt van een Johanna als gemeld op bl. 18). Vgl. voor het jaartal van Adolf's huwelijk, door Reijgersberg ten onrechte als 1511 opgegeven, ook het register van Veere (du Rieu, ,,De intrede en huldiging van Karei V binnen Dordrecht, 3 Juni 1515" (Leiden 1855) bl. 86. Dr. Moll in zijn vroeger vermelde dissertatie over de Heeren van Bergen- op-Zoom noemt als huwelijksjaar 1512. 2) Niet alleen bij de geboorte van Maximiliaan (aan wien een zoon Philips was voorafgegaan, evenals nog een andere, Hendrik, blijkbaar jong gestorven) maar ook bij die der oudere zuster van Adolf's dochters Jacoba en Antonia, de naar haar grootmoeder genoemde Anna (zie trouwens ook boven) zal zij nog als doopgetuige opgetreden zijn, de andere beleefde zij niet meer. Wat Maximiliaan's sterfjaar nog betreft, Blok I3 554 geeft als zoodanig 1559 op. 3) Bij den genoemden du Rieu, die in zijn toelichting t.a.p. behalve Adolf en Philips van Bourgondië (heer van Sommelsdijk, Blaton en Crubeke) ook Philips van Ravestein zoowel als Philips van Beveren e.a. bespreekt, afgezien van Margaretha, de tante zelve van Karei V, viel op, dat ook hij den jongen Adolf, naast Erasmus, den kroniekschrijver Cornelis Battus als onderwijzer geeft. Het zal een vergissing zijn voor Maximiliaan (zie ook boven).

Archief | 1938 | | pagina 140