84 auteur nog een korte beschrijving van haar wapen 1en zegel, waarvoor we overigens naar Obreen en de overige, daarvoor in aanmerking komende literatuur, boven vermeld of opge geven in de bekende, desbetreffende handboeken of andere werken als van baron de Herckenrode en van de Raadt, mogen verwijzen. Zoo ook voor de iconographie, waarover en daaronder ook over die van andere Borsseles en de behandelde Bourgondiërs reeds veel vroeger gesproken is met toevoeging intusschen van wat op het Rijksarchief in Zeeland te Middelburg dienaangaande aanwezig is en verder vooral van Moes, of schoon daarin alleen portretten vermeld zijn van Anna van BourgondiëRavestein en van Maximiliaan van Bourgondië. terwijl van Anna van Borssele ook Muller noch van Someren eenige opgave doen. Zooals voor de hand ligt, is de vermaarde erfdochter van dit welbefaamde geslacht uit den tak van Veere, als haar voorgangers, plechtig bijgezet in de kapel van Zandenburg in het graf der voorvaderen, waarvan zij met eere de genoemde zijlinie van Veere besloten heeft. Voorjaar 1937. 1) De wapens der heeren en vrouwen van Veere oudtijds als ver siering aangebracht op de gebrandschilderde glazen van de ramen in de politiekamer, dat is de kamer van de regeering in het Veersche raadhuis, zijn verloren gegaan. Afbeeldingen vindt men in Zelandia Illustrata I 578 (zie Unger a.w. over dat raadhuis bl. 21). Een uitvoerige beschrijving van het wapen of de wapens van (tal van leden van) het geslacnt van Borssele (in zijn verschillende vertakkingen) was reeds gegeven door Smallegange, Nieuwe Chroniek van Zeeland 400401. Voor de wapens van Frank, Hendrik, diens zoon Wolfert en Adriaan van Borssele kunnen we tenslotte nog verwijzen naar de meer malen aangehaalde „Beschrijving'' in de Bijdragen van het Bisdom van Haarlem II bl. 54. Bij de eerste staat als sterfjaar 1473, wat in strijd is met onze bovenstaande opgave van 1470.

Archief | 1938 | | pagina 142