X buurt van ton no. 3 zwart, aan de buitenzijde van de banken r (ongeveer in de lijn, getrokken door den watertoren van Domburg en den kerktoren van Domburg) op een diepte van ongeveer 24 M. Geschenk van H. van Beveren, schipper van de VE 7 te Veere. Het fragment heeft een breedte van 25 cm., een diepte van 11 cm, en een hoogte van 103^2 cm- De voorstelling is de gewone der Nehalennia-altaren doch het is slechts de mid denmoot hondje de beenen der godin, vruchten de linkerknie is iets in mandje hooger geplaatst Op de zijkanten gestileerde plantenfiguren. Het fragment is van lichtgrijze zachte kalksteen. Een inscriptie ontbreekt natuurlijk, daar het ondergedeelte niet aanwezig is. No. 2338. Zwart kruikje, uit het verdronken land van Reimerswaal, indertijd gevonden en nu geschonken door mevrouw de weduwe van WuijckhuiseDingemanse te Beverwijk. No. 2339. Gebroken pot (vuurtest?) met randversiering van geglazuurde koppen, gevonden bij graafwerk in den kelder van Hotel de Abdij. Geschenk van A. Krijger, Middelburg. No. 2341. Scherf van Germaansch aardewerk, geschenk van A. Jobse, Middelburg. No. 2342. Klein roodaarden bakje, gevonden te Domburg in het Vroon aangekocht. No. 2343. Zgn. Spaansch pijpje met merk, opgegraven bij Café 't Zwaantje te Oost-Souburg. Geschenk van P. Joziasse Jr., Serooskerke. No. 2344. Fragment van een lithografischen steen, met een hoek van Zuid-Beveland, gevonden in den tuin van bakker van den Broeke. Geschenk van J. de Vos, beiden te Middel burg.

Archief | 1938 | | pagina 16