XXIV Een Zeeuwsch onderzoek naar de afstamming der Noord- Amerikaansche familie Roosevelt, met eene kaart, door Mr. A. Meerkamp van Embden. Het zeegedrocht uit het Hellegat van 1757, met eene af beelding, door Dr. A. B. van Deinse. Een brief uit 1719 van Willem van Outhoorn aan Anthony van Dishoeck, arts te Vlissingen, met afbeeldingen, door Dr. A. B. van Deinse. Na de mededeeling van het jaarverslag vroeg de secretaris aandacht voor een merkwaardig stuk antiek Zeeuwsch zilver- smidswerk, dat reeds eenige jaren geleden werd verworven maar toen niet de belangstelling heeft getrokken, die het verdiende. Het is een 18e eeuwsche gedreven zilveren thee ketel met comfoor, vervaardigd door den Middelburgschen zilversmid Philips Priée. Deze in 1749 meester in het zilver - smidsgilde te Middelburg. In 1780 volgde zijne benoeming tot deken van dat gilde. Zoowel onderaan op den ketel als op het comfoor staat, behalve de jaarletter en de dubbele arend P van Middelburg, het meesterteeken van Philips Priée Prie. Deze bouilloire is afkomstig uit de nalatenschap van het echtpaar Hendrik Balthazar Coegle van Dortmont en Anna Cornelia Bogaard, van wie de laatst genoemde in 1826 te Sluis is overleden. Het bijzonder fraaie voorwerp kwam door erfenis in het bezit van Anna Henriette Cost, geboren 1794, overleden 1837 te Sluis, grootmoeder van de schenkster en echtgenoote van Johan Lodewijk Stern. Zij verwierf het bij het overlijden van haar grootmoeder Coegle van Dortmunt, geboren Bogaard, in 1826. Deze inlichtingen zijn gegeven door de schenkster, me juffrouw C. J. van Oostenwijk Stern te Hilversum.

Archief | 1938 | | pagina 30