15 eenvolgens met de graven van Pembroke en van Norfolk. Bovenstaande is in hoofdzaak althans ook in overeen stemming met H. van Wijn, „Onderzoek naar den tijd der regering van Wolfaard II en III, heeren van Vere, uit den huize van Borssele", een studie, een veertig jaren nadat ze geschreven was, nog uitgegeven door het Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen (Middelburg 1837) (zie ook het „Voorberigt"Uit deze verhandeling bleken genoegzaam de moeilijkheden met die Wolfaards, door van Wijn aldus op gelost, dat hij, Wolfert II, zoon van den te Delft vermoorden Wolfert I en Catharina, weduwe van Albert, heer van Voorne, en zelf gehuwd met Aleida, bastaardzuster van Willem III, al in 1317 overleden was (zie boven). En dat dan die Had- wich, door sommigen als vrouw (tweede of eerste) aan laatst- bedoelden Wolfaard gegeven, eigenlijk gehuwd is geweest met diens zoon Wolfaard III, dood in 1345 (al dan niet door de Friezen verslagen). In 1351 en 1356 komt deze vrouwe van Veere eigenlijk geheeten Hadwich Both van der Eem en nicht van Willem V als weduwe van Wolfaard III nog voor. En dan is de volgende Wolfaard, geheel overeenkomstig onzen bovenstaan den tekst, de vierde van dien naam, welke zoon van Willem III en Hadwich op zijn beurt, eveneens blijkens de oude kronieken, in het huwelijk is getreden met Margriete van Arnemuiden. Vgl. ook de toegevoegde ge slachtslijst ter opheldering van deze verhandeling over Wol fert III, interessant niet het minst voor de 9de generatie, bevattende, behalve Wolfert II, de 7 andere kinderen van het slachtoffer der Delftsche volksbeweging en zijn eerste echt- genoote Sybille o.w. Claes, die hier heer van Brigdamme genoemd wordt en Vrank, heer van St. Maartensdijk, voor welke takken verder verwezen wordt naar den tekst. Terzelfder tijd bloeide ook de tak van Borssele-Cortgene. Als stamvader noemt Obreen Raes, voorkomende in het laatste decennium der 13de eeuw, bastaardbroeder van Wolfert I van Veere.Dit zou dan dezelfde zijn,dien Dresselhuis in zijn,.Wan delingen door Noord- en Zuidbeveland" 156, echter Antonie noemt, vermeld ook, als deze werkelijk een zoon is van

Archief | 1938 | | pagina 73