23 Kabeljauw. Hun loon was opneming in den Raad. aan wien, na afzetting van heer Frank, het bestuur over Holland en Zeeland weer werd opgedragen en welk lichaam (waarin men, sinds 1447, het Hof van Holland herkennen kan) feitelijk al was ingesteld bij de regeling van 3 Juli 1428. En nu leidde die zoen van Delft tot de breuk daarvan in het geheime huwe lijk van gravin Jacoba met heer Frank, met het verdrag van haar afstand als gevolg (1433), waarbij zij ook van haren titel moest afzien. Nu scheen het gedaan met de hooge sprongen der van kuiperij niet vrijgebleken Borsseles, die Floris vooral als tresoriers al een rol gespeeld hadden onder Jan van Beieren, toen diezelfde Floris, toentertijd tresorier, genoemd werd onder de schuldeischers van Jan van Brabant, voor wien de Beier zijn schulden zou betalen volgens verdrag van 21 April 1420. Trouwens in verband met den Brabantschen hertog wordt ook Philips van Borssele herhaaldelijk vermeld in sa menhang met de brieven van 19 en 20 Juli 1425 bij de over dracht van den Brabantschen hertog van het landsbestuur. Ook de namen van andere Borsseles komen in deze onrustige periode meer dan eens voor. Niet alleen van den later uit voeriger te behandelen Hendrik van Borssele, neef van het met het opperbevel in Zeeland belaste, besproken drietal, lid, gelijk we zagen, van den Raad van Negenen, den admiraal, in verband ook met zijn machtige positie als beheerscher van de Scheldemonden 1maar ook andere, onder wie „Nycolaus de Borsalia", trouwens al in den tijd dat heer Floris tresorier werd, de laatste zelfs al vroeger (1 Aug. 1394). Niet alleen ..Riemsdijk's nagelaten aanteekeningen" doen zulks zien. onder den naam van ,,De rechtspraak van den 1Zie P. J. Blok, ,,De eerste jaren der Bourgondische heerschappij in Holland, 14281434", in: Bijdragen Vaderlandsche Geschiedenis boven genoemd. Zie ook nog van denzelfde ,.De financiën van het Graafschap Holland", in Bijdragen Vaderlandsche Geschiedenis 3de R. 3de D. (18S6). bi. 128, maar vooral Philips de Goede en de Hollandsche steden in 1436" in Med. K. Akad., Wet. Afd. Lett. Deel 58, S. B. (1924), bl. 33. Vooral 328329 over verschillende Borsseles.

Archief | 1938 | | pagina 81