26 rentmeester-generaal Willem van Naaldwijk1) (van 19 Juni 143925 Juni 1440) als een der Raden genoemd wordt ook in de rekeningen van den Rentmeester-generaal van 144546, en op meer plaatsen, soms ook in verband met den zetel van den Raad, die gewoonlijk die is van de regeering, dus onder de Borsseles meestal Leiden, tusschen 1433 en 1434 wisse lend met Den Haag, daarna gewoonlijk de laatste plaats, op welke keuze soms uitgebroken ziekte als de pest invloed heeft. En verder komt, behalve Philips van Borssele, heer van Cortgene, rentmeester van ,,Bewesterscelt" (142930), (met beroep op Rijksarchief Zeeland, archief der grafelijke offi cieren van Zeeland, nr. 23) ook de bekende Hendrik van Borssele, heer van de Veer(e), voornamelijk in verband met door hem ingediende rekeningen, herhaaldelijk voor (zoo bl. 160161), waaruit opnieuw diens hooge aanzien blijkt, als in Zeeland onmiddellijk genoemd na den graaf. Toch komt hier vaker nog de naam voor van den al veel genoemden Floris (wiens 2de rekening, van 1 Oct. 14321 Oct. 1433 aan wezig in het Rijksarchief van Zeeland, op de laatst aangegeven bladzijde vermeld wordt met verwijzing naar de ook door ons meermalen geciteerde,trouwens welbekende uitgave van Fruin. „Rekeningen enz. in 1607 uit de Hollandsche Rekenkamer naar de Zeeuwsche overgebracht", Inv. nr. 2), in verband ook met voorzieningen voor de vererving zijner Zeeuwsche ambachts heerlijkheden en leenen op zijn dochter Maria, vrouwe van Jan van Cats of haar zoon(s) bij gebreke van een wettigen zoon (Jansma 212 de op bl. 199 genoemde Floris. vermeld in een 17 Dec. 1353 te Zieriksee gegeven stuk, is natuurlijk de vroegere Floris, boven mede besproken, t) Voor de gouverneurs Vranck, Philips en Floris (let op deze volgorde) en tevens ook over Hendrik van Borsselen ook te raadplegen A. S. de Blécourt en E. M. Meyers, „Memorialen van het Hof (den Raad) van Holland, Zeeland en West friesland van den secretaris Jan Rosa (Haarlems Graven- Ij Over dien Willem III van N. uitvoerig in mijn bl. 16 en 22 aan gehaalde. nog in bewerking zijnde studie, waar o.a. ook over die kwestie van residentie.

Archief | 1938 | | pagina 84