II schrift. De reden hiervoor was, dat in dit werk, getiteld ,,De eerste fase van de schoolstrijd in Nederland", de be spreking van eene prijsvraag omtrent schoolverbetering, uit geschreven door het Genootschap in 1778, eene belangrijke plaats inneemt. Dr. L. A. J. Burgersdijk vertegenwoordigde het bestuur op eene bijeenkomst, belegd te Utrecht op den 2 October 1937, ter voorbereiding van de oprichting van een Nederlandsch Classiek Verbond. Besloten werd aan het Lichtbeeldeninstituut te Amsterdam de clichés, toebehoorend aan het Genootschap, af te staan, onder voorwaarde, dat het Genootschap bij voorkomende gelegenheden zonder kosten de verzameling van het Instituut zal mogen gebruiken. Op den 4 Augustus 1937 had in het museum eene ontvangst plaats van de Association des Auditeurs de l'Académie de Droit International de La Haye. De heer Ir. J. P. Walland trad daarbij op als waarnemend voorzitter, terwijl verder de secretaris en de conservatoren aanwezig waren. Het bestuur verklaarde zich bereid de kaarten der deel nemers aan den Elf-Steden-Tocht, op touw gezet door den A.N.W.B., bij bezoek aan het museum te doen afstempelen. Een verzoek van het bestuur der Nederlandsche Spoor wegen om aan gezelschappen toegang tot het museum te geven tegen verminderd tarief, werd ingewilligd. Mr, G. J. Sprenger te Utrecht ontving op zijn verzoek eene reproductie van een portret van Mr. J. A. ridder Van den Heim van Duivendijke. Op het tijdschrift ..De Stem" werd een abonnement ge nomen. Ruilverkeer knoopte het bestuur aan met de bibliotheek der universiteit te Lund. Mejuffrouw M. van Oostveen maakte in het museum eene copie van Arnaud's portret en het olieverfportret van Pieter Paulus werd tijdelijk ten behoeve van Mr. J. van der Poel gedeponeerd in het Museum Boymans te Rotterdam om te worden gecopieerd.

Archief | 1938 | | pagina 8