44 bezit en beheer zou blijven van de kerken, pastorieën enz. 3°. dat de gemeenten daarentegen belast zouden blijven met de kosten van het kerkelijk bestuur, de bezoldiging van de kerkelijke bedienden, het onderhoud der kerken en pastorieën en het verzorgen van een vrije woning of een convenabele huishuur aan de predikanten van plaatsen, waar geen pasto rieën mochten aanwezig zijn 4°. dat de gemeenten met ingang van 1 Januari 1815 ontslagen werden van de verplichting tot het bezoldigen van hun predikanten en alleen gehouden zou den zijn uit hun fondsen en inkomsten te voldoen de toelagen tot de tractementen der predikanten, voor elke gemeente bepaald 5°. dat, behoudens hetgeen in het vervolg mocht worden vastgesteld, de standplaatsen in het district Sluis aldus zouden worden geregeld te Sluis zou een predikant staan met een jaarwedde van 1200 gulden ,te Aardenburg een op 1100, te Oostburg een op 1000, te Cadzand, Nieuwvliet, Re- tranchement, Sint Anna ter Muiden en Sint Kruis een op 800, te Zuidzande een op 900 gulden tractement. Van die tracte menten zou de Staat betalen voor Sluis 900, voor Aarden burg, Oostburg, Cadzand, Nieuwvliet, Retranchement, Sint Anna ter Muiden, Sint Kruis en Zuidzande 700 gulden, en elke gemeente het resteerende deel. Voor den predikant van Groede en dien van Breskens werd de jaarwedde respectieve lijk op 900 en 800 gulden gebracht, hoe de betaling in deze twee gemeenten zou moeten geschieden, zou nader worden bepaald1). Dit laatste gebeurde bij Koninklijk Besluit van 27 Mei 1815. ,,Het tractement van den predikant te Groede zoo hield dit besluit in, „zal bepaald worden op 1000 gulden 's jaars, waartoe uit 's Lands kas zal worden gefourneerd eene jaarlijksche somme van 300 guldens en de overige 700 gul den, evenals bevorens gebruikelijk was, voldaan uit de kas van de Watering of der ingelanden van de polders, tot de Wa tering en kerkelijke kreits2) van Groede behorende, overeen- 1Brieven consist, vergadering Sluis aan den kerkeraad van Sluis en andere kerkeraden. 10 Febr. 1815. 2) gebied.

Archief | 1939 | | pagina 100